21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESOL PARTİ’DEN AK PARTİLİ AKSAL’A MİLLET BAHÇESİ YANITI

SOL PARTİ’DEN AK PARTİLİ AKSAL’A MİLLET BAHÇESİ YANITI

-

Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın söğütlük kent Ormanına yapılacak Millet Bahçesi projesi ile ilgili olarak, “birkaç kişi biz istemiyoruz diyor. Onlar istemiyor diye biz bütün Edirnelileri böyle güzel bir projeden mahrum etmeyeceğiz” sözlerine, Sol Parti Edirne örgütünden sert tepki geldi. Sol Parti Merkez İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak, “biz sizin gerçek niyetinizi biliyoruz. Siz Edirnelilere siyasal İslam’a dayalı bir yaşam biçimini dayatmak istiyorsunuz. Edirne Örgütü olarak buna izin vermeyeceğiz” dedi.

Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın söğütlük Kent Ormanına yapılacak olan Millet Bahçesi projesiyle ilgili açıklamasına, Sol Parti Edirne örgütünden sert tepki geldi.

Sol Parti Merkez İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak, yaptığı yazılı açıklamada Milletvekili Aksal’ın halktan kopuk siyaset yaptığını öne sürdü.

Çolak, “Fatma Aksal’a buradan sesleniyoruz. Edirne’de sokağa çıkabilecek, halkla konuşabilecek yüzünüz varsa, Edirne sokaklarında bir gezin, Edirneliler nasıl bir söğütlük istiyor, kaç kişiler öğrenin. Bilmelisiniz ki Edirneliler hiç müsterih değil.

Fatma Aksal “Edirne’deki proje çok güzel, doğayla uyumlu” diyorsunuz. Taşkın sahası olan bir yere, sanki gerekliymiş gibi, 1865 metre kare betona dayalı; Camii, kıraathane ve kütüphane yapılacak. Bu mudur doğaya uyumluluk” dedi.

“Biz sizin gerçek niyetinizi biliyoruz” diyen Çolak, açıklamasında şunları kaydetti:

“Siz Edirnelilere siyasal İslam’a dayalı bir yaşam biçimini dayatmak istiyorsunuz. Siz Laik bir yaşam biçimine karşısınız. Siz Edirnelilerin Söğütlüğü kullanım tercihlerinden rahatsızsınız.

Sol Parti Edirne Örgütü olarak; Buna izin vermeyeceğiz! Laik yaşam biçimine yönelik bu saldırınıza bütün gücümüzle karşı çıkacağız.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side