24 Haziran 2022
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESPOR7. ULUSLARARASI EDİRNE MARATONU KOŞULDU

7. ULUSLARARASI EDİRNE MARATONU KOŞULDU

-

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Edirne Maratonu, bin 22 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Tarihi Karaağaç Tren İstasyonu ve Lozan Anıtı’nın bulunduğu noktadan startı verilen maraton, birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Derneği tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Edirne Maratonu, bin 22 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Yaklaşık 150 yabancı uyruklu sporcunun da katılım gösterdiği maratonda; sporcular 21 bin metre ve 10 bin metre olmak üzere 2 parkurda birinci olmak için ter döktü.

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Derneği Başkanı Önder Akdağ, maratonu bu yıl 7. kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Akdağ, “Bu yıl organizasyonu 2022 Edirne yılına armağan ediyoruz. Geçen yıl Babalar Günü’nde koşmuştuk. Bu yıl Anneler Günü’nde koşuyoruz. Bu organizasyonu tüm annelere armağan ediyorum” dedi.

Sporcuların Pazarkule üzerinden sembolik olarak yurt dışına çıkış olduğunu belirten Akdağ, “Güzergah çerçevesinde Selimiye’nin etrafında hilal yapıyoruz. Selimiye yeni yüzüyle hizmete girdi. Tüm fotoğrafçılar burada, herkes hayran kalıyor. Biz de buna aracı olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

2022 Edirne yılına özel bin 22 sporcu hedefine ulaştıklarını belirten Önder Akdağ, şehir dışından gelenlerin yetişememesinden kaynaklı olarak 845 göğüs numaralı sporcunun katılım sağladığını aktardı.


10 ve 21 kilometre olarak gerçekleşen maratonda yarışan sporcular, Karaağaç Tren İstasyonu’ndan start alarak, Pazarkule Sınır Kapısı, Tarihi Meriç ve Tunca köprüleri, Selimiye Camii’ni geçerek bitiş noktası olan Lozan Anıtı’na geldi.

Edirne Maratonu’nda 21 kilometrelik parkurda erkeklerde birinci Etiyopyalı atlet Fetene Alemu Regasa oldu. Kadınlarda ise geçen yılın şampiyonu Dilek Atak birinci oldu.

Daha sonra düzenlenen törende dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi