25 Haziran 2022
31.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESPORBAL LİGİ TEMSİLCİMİZ EDİRNESPOR UMDUĞUNU BULAMADI

BAL LİGİ TEMSİLCİMİZ EDİRNESPOR UMDUĞUNU BULAMADI

-

Bölgesel Amatör Lig 12.grupta mücadele ederek Edirneyi temsil eden Edirnespor ve Uzunköprüspor son haftayı 1-0 lık galibiyetler ile tamamlamalarına rağmen arzulanan şampiyonluk hedefine yaklaşamadılar.
 

Bal ligi 12 Grupta İlimizi temsil eden Edirnespor ile Uzunköprüspor 24 haftalık marotonu 4. ve 6.sıralarda tamamladılar.

Şampiyonluk hatta Profosyonel lig iddiası ile lige başlayan,çok deneyimli ve bu lig için fazla kaliteli olarak nitelendirilen ve büyük transfer ücretleri ile takıma kazandırılan futbolcu ve teknik heyetiyle iyi bir hazırlık dönemi de geçiren Edirnespor ara transferde dahi takıma takviyeler yapmasına rağmen umduğunu bulamayarak ligi 43 puan ile 4.sırada tamamlayabildi.

Kulüp Başkanı Savaş Üner ligin bitimi sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kulübün eski borçlarını ödediklerini ve sadece 250 bin lira borcun kaldığını belirterek şunları söyledi;

“Edirne Belediyesi Edirne spor futbol takımı olarak 2016 / 2017 futbol sezonunu grubumuzda 4.olarak tamamladık. Edirne’nin markalarından biri olan,50 yıllık tarihi ile Edirne sporumuzu tekrar eski başarılı günlerine kavuşturmak için kolları sıvadığımız 2.sezonu da geride bıraktık. Evet! Beklenen sportif başarı, Yönetim olarak tüm sorumlulukları yerine getirmemize rağmen maalesef yakalanamadı.2017–2018 sezonunda Edirne sporumuzu hak ettiği yerlere taşımak için daha çok çalışacağız ve daha güçlü olacağız” diyerek bazılarının dillendirdiği gibi olağanüstü Genel Kurul yapma gibi durumun söz konusu olmadığını hissettirdi.

İlimizin diğer Bal Ligi temsilcisi Uzunköprüspor ise yöre çocuklarının ağırlıklı olduğu mütevazi bir takım kurarak gelecek yıllar için yatırım yaptığı açıklamaları ile başladığı 12.grupta başarılı sonuçlar alarak ligi 6.sırada ve 40 puan ile tamamlamayı başardı.

Edirnesporun kaptanlarından Mustafa Ülkü hocanın büyük özverisi ile başarılı bir takım ortaya çıkarak yeşil sarılılar bu yıl yapacakları takviye transferler ile takımı güçlendirip yoluna devam edecek ve hedefleri olan üç yıl sonrada iddialı konuşmaya başlayacaklar.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi