23 Mayıs 2024
14.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESPORBÜYÜK ZAFER İÇİN 13’ÜNCÜ KEZ PEDAL ÇEVİRDİLER

BÜYÜK ZAFER İÇİN 13’ÜNCÜ KEZ PEDAL ÇEVİRDİLER

-

Edirne Bisiklet Kulübü Derneği (EBİS) Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümünde 19 kişiden oluşan rehber ve sporcular ile birlikte Çanakkale’ye tur düzenledi. Dernek Başkanı Mustafa Kurt, “Bizler Çanakkale’de kanını seve seve akıtmış şanlı ecdadımızın ne için şehit olduğunu her zaman hatırlamalı ve bunu her fırsatta gelecek nesillere anlatmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümünde Edirne Bisiklet Kulübü Derneği (EBİS), Çanakkale’ye bisiklet turu düzenledi.  Dernek Başkanı Mustafa Kurt televizyonumuza yaptığı açıklamada, büyük zafer için düzenledikleri bu organizasyon nedeniyle gururlu olduklarını ifade etti.

Kurt, “Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri Çanakkale Zaferidir. Ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayız. Çanakkale Savaşları, yüzyılımızın en büyük savaşlarından birisidir.

Çanakkale, öyle bir mücadeledir ki, asırlardır yorgun düşmüş bir milletin, varlığını, bağımsızlığını devam ettirme savaşıdır… Çanakkale savaşına baktığımız da Kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden tüm insanımız bu savaşta bir şekilde rol almış ve vatanı canı pahasına savunmuştur. Çünkü; Vatan dediğimiz bu toprak, diyeti ağır ödenmiş bir topraktır. Bana deseler ki, Çanakkale’yi üç kelimeyle anlatın. Derdim ki, geldiler, gördüler ve döndüler…

Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz. Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensupları ile vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum…

Bizler Çanakkale de kanını seve seve akıtmış şanlı ecdadımızın ne için şehit olduğunu her zaman hatırlamalı ve  bunu her fırsatta gelecek nesillere anlatmalıyız. Bu kapsamda Edirne Bisiklet Kulübü olarak rehber ve sporcularımızla 19 Mart 2023 günü Çanakkale Bigalı Köyünde başlayan ve akabinde Büyük Anafarta ile Şehitler Abidesinde son bulan güzergahta 19 kişilik bir ekiple bu yıl 13. kez düzenlediğimiz turumuzu tamamladık.

Tur kapsamında bizlere her türlü lojistik destek veren Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a, Edirne Belediye Başkan Yardımcımız Ertuğrul Tanrıkulu’na ve Edirne Belediyesi personellerine teşekkürlerimi sunuyor, bir kez daha 108. Yıldönümünü kutladığımız Çanakkale Zaferi dolayısıyla şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, ruhları şad olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side