19 Haziran 2024
34.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESPORSPORTİF SAZAN BALIĞI YAKALAMA YARIŞMASI SONA ERDİ

SPORTİF SAZAN BALIĞI YAKALAMA YARIŞMASI SONA ERDİ

-

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında Süloğlu Belediyesi ile Trakya Amatör ve Sportif Olta Balıkçıları Derneği tarafından düzenlenen sportif sazan balığı yakalama yarışması sona erdi.

Süloğlu Belediyesi ile Trakya Amatör ve Sportif Olta Balıkçıları Derneği tarafından Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında sportif sazan balığı yakalama yarışması düzenlendi. 25 Ekim Çarşamba günü kura çekimi ile başlayan yarışma, 29 Ekim’de ödül töreni ile son buldu.

Yarışma hakkında değerlendirmelerde bulunan Trakya Amatör ve Sportif Olta Balıkçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sadrettin Alıcı, yarışmanın başarılı bir şekilde tamamlandığını ifade etti.
Alıcı, “Süloğlu Belediye Başkanlığı ile birlikte organize ettiğimiz yarışmamız başarılı bir şekilde tamamlandı. Yarışmamıza İstanbul’dan 10 takım, Bursa’dan 1 takım, Sakarya’dan 1 takım, Kocaeli’nden 1 takım, Kırklareli’nden 2 takım ve Edirne’den 9 takım katıldı. Toplam 24 takımdan 85 kişi yarıştı. Yarışma centilmenlik içerisinde başarılı bir şekilde tamamlandı. Bizler TRABDER ailesi olarak böyle başarılı bir organizasyonu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Değişik illerden gelen yarışmacılarla güzel arkadaşlıklar edindik ve dostluklar kurduk. Takımlar arasında da dostluk köprüleri kurulmasına vesile olduk. Yarışmaya katılan birçok takım, daha önce yurtdışındaki yarışmalara katılmış takımlardı. Çok değerli görüş ve deneyimlerini bizlerle paylaştılar.  İlk yarışmamız olmasına rağmen organizasyonumuzu yarışmaya katılan takımlar çok başarılı buldu. Süloğlu Baraj göletinin uluslararası yarışma yapmaya çok uygun olduğunu, bundan sonra da TRABDER’in düzenlediği yarışmalara katılacaklarını söylediler. Biz de edindiğimiz bilgi ve deneyimle, gelecek yıllarda ulusal ve uluslararası yarışmalar da dahil daha büyük organizasyonlar yapmaya şimdiden hazırız. Böylece Edirne’mizin ve Süloğlu ilçemizin tanıtımına ve ekonomisine de katkıda bulunmuş olacağız. Yarışmanın gerçekleşmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side