6 Aralık 2022
7.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNESULTANİÇE KÖPRÜSÜ NE ZAMAN BİTECEK?

SULTANİÇE KÖPRÜSÜ NE ZAMAN BİTECEK?

-

Edirne İl Genel Meclisi Enez Üyesi Şenol Kılıç, Enez’in Sultaniçe köyünde yapımı devam eden köprünün hala tamamlanamadığını belirterek, sorunun çözümü için gerekli görüşmeleri yaptığını söyledi.

2022 yılı yatırım programı kapsamında Edirne’nin Enez ilçesi Sultaniçe köyüne köprü yapılması planlanmıştı. Bölgede yaşayan vatandaşların ve yazlıkçıların ulaşımını kolaylaştıracak köprünün ihalesi 17 Mart’ta yapılmış ve iş bitim süresi 50 gün olarak belirlenmişti. Haziran ayı başında bitmesi gereken köprünün hala tamamlanamadığını belirten Edirne İl Genel Meclisi Enez Üyesi Şenol Kılıç, köprünün ivedilikle bitirilmesi için gerekli girişimleri yaptığını ve sorunun en kısa sürede çözüleceğini ifade etti.
https://youtu.be/ppD1mfcMh8g
Edirne İl Genel Meclisi Enez Üyesi Şenol Kılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2022 yılı yatırım programında yer alan Enez’in Sultaniçe köyündeki köprünün ihalesi 17 Mart itibariyle yapılmıştı ve iş bitim süresi 50 gündü. Fakat Ağustos ayına gelmemize rağmen hala köprü tamamlanamadı. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızdan ve yazlıkçılarımızdan bu konuyla ilgili çok ciddi şikayetler alıyoruz. Konuyla ilgili gerekli araştırmaları yaptım. Vali Yardımcımız ve Özel İdare Genel Sekreterimiz Yusuf Güler ile görüştüm. Yol Hizmetleri Müdürümüzle de görüştüm. Müteahhitten kaynaklanan bazı sıkıntılar var burasıyla ilgili. Bunlar da en yakın zamanda düzeltilecek. Temennim bu sıkıntıların bir an önce son bulması ve köprünün projesine uygun bir şekilde hizmete açılması. Bu konuyla ilgili çalışmak üzere meclise de önergemizi verdik. Komisyon üyelerimiz bölgeye giderek incelemelerde bulunacaklar. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızı ve o köprüyü yoğun bir şekilde kullanan yazlıkçılarımız, köprünün bitimiyle rahatlamış olacaklar. Sorun çözülmüş olacak.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi