17 Haziran 2024
27.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETANRIKULU: PAZARYERLERİNDE MUTLAKA MASKE TAKIN

TANRIKULU: PAZARYERLERİNDE MUTLAKA MASKE TAKIN

-

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Bilim Kurulu kararıyla kapalı alanlarda maske yasağının kalktığını, ancak pazaryerlerinde ve kapalı alanlarda maske takılmasını önerdi. Tanrıkulu, “Edirne’de yaşayan hemşerilerimizden kapalı alanlarda, kalabalık yerlerde maske takmaya devam etmelerini öneriyorum” dedi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, kapalı alanlarda maske yasağının kalktığını belirterek, ancak Edirnelilere özellikle pazaryerlerinde, kalabalık ortamlarda ve kapalı alanlarda maske takmaya devam etmeleri önerisinde bulundu.

Tanrıkulu, “Bilim Kurulu’nun aldığı kararla kapalı alanlarda maske yasağının kalktığını öğrenmiş olduk ama benim Edirne halkından ricam özellikle Ulus Pazarı, Cumartesi Pazarı gibi pazaryerlerinde muhakkak maskelerimizi takmaya devam edelim. Virüs zayıfladı, hastalık daha hafif geçiyor ama yine de kronik hastalığı olan, ümmin sistemi düşük olan insanlar zorluk çekebilir. Yapmamız gereken kapalı ve kalabalık alanlarda maske takmaya, hijyene, mesafeyi korumaya devam etmemiz gerekiyor. O yüzden Edirne’de yaşayan hemşerilerimizden bizim arzumuz, hem hekim hem belediye başkan yardımcısı olarak kapalı alanlarda, kalabalık yerlerde maske takmaya devam etmelerini öneriyorum. Çünkü sağlığımız her şeyden önemli. Edirne Belediyesi de halkın sağlığı için elinden gelen bütün mücadeleyi ve katkıyı sağlamaya çalışıyor. Bizim istediğimiz şey toplum taşımada, duraklarda, özellikle pazaryerlerinde kalabalık ortamlarda, kapalı ortamlarda, hastanelerde, kısa süreli de olsa küçük dükkanlara girildiğinde maske takmaya devam etmeyi öneriyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side