21 Temmuz 2024
26.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETAVA CİĞERCİLER SAKİNLİKTEN NASİBİNİ ALDI

TAVA CİĞERCİLER SAKİNLİKTEN NASİBİNİ ALDI

-

Edirne’de tava ciğer satışları, 9 günlük bayram tatilini fırsat bilen vatandaşların tatil bölgelerine gitmesi nedeniyle Ramazan Bayramı’na oranla ciddi anlamda düşüş gösterdi.

9 günlük bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar tatil bölgelerine akın edince, Edirne sakin bir bayram geçirdi. Tava ciğer işletmeleri de sakinlikten nasibini aldı.
Tava Ciğer İşletmesi Sahibi Uğurcan İmrak, ciğer satışlarının Ramazan Bayramı’na oranla ciddi anlamda düşüş gösterdiğini ifade etti.
İmrak, “Uzun bayramlarda havaların çok sıcak olması, insanların genelde tatil beldelerine gitmesine vesile oluyor. O yüzden de biz ciğerciler biraz daha sakin bir bayram geçiriyoruz Kurban Bayramlarında. Bu bayram da yanılmadık, yine aynı şekilde oldu. Çok şükür işlerimiz kötü değildi; güzel bir bayram yaptık ama geçtiğimiz Ramazan Bayramı gibi böyle aşırı bir yoğunluk, kalabalık durum söz konusu olmadı. Tahminen söylemek gerekirse yaklaşık herhalde 400-500 kilo civarlarında bir ciğer satışı yaptık biz kendi işletmemiz adına. Biz tam gün çıktık çünkü, bayramın birinci gününden itibaren açıktık ve aynı şekilde devam ediyoruz. Biz yıllardan beri bayramların birinci günlerinde de kapanmayız. Çünkü şehir dışından gelen insanlar özellikle bayramı bekliyorlar. Bayramda gelip ciğer yemek için bekliyorlar. Gelenlere yok demek turizm açısından çok uygun olmazdı.” şeklinde konuştu.

İmrak, Nisan ayında kaybettiğimiz Edirne’nin Turizm Elçisi Bahri Dinar’sız ilk bayramlarının çok buruk geçtiğini de ifade etti.
İmrak, “Yani emin olun bayramın ikinci günü dükkan yoğun olmasaydı bırakıp gidecektim, o dereceye geldik. Çok zor bir bayram. Bizim için buruk bir bayram. Belki o yüzden de böyle oldu, bilmiyorum. Söylenecek çok şey var, söylenmeyecek bir o kadar çok şey var. Bahri abi bizim derneğimizin kurucu başkanından ziyade ortaklığımızdan ziyade, böyle bir abilik, bir babalık, baba oğul ilişkisi, abi kardeş ilişkisi, artık hani kim neye göre değerlendirir bilmiyorum ama bence hepsi. Hem baba-oğul hem de abi-kardeş gibiydik. Gerçekten ortaklıktan çok öte bir ilişkimiz vardı bizim. Bu bayram çok sıkıntılı geçti bizim için, çok duygusal bir bayramdı. Gelen gidenler, bayram için telefonumdan arayanlar soranlar, yeni öğrenenler oldu. Buruk bir bayram geçirdik o yüzden.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side