22 Haziran 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETEKİN: BU SİSTEM DEĞİŞECEK!

TEKİN: BU SİSTEM DEĞİŞECEK!

-

Saadet Partisi Süloğlu İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programında konuşan İl Başkanı Av. Sinan Tekin, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçeceklerine vurgu yaparak, “Bu sistem değişecek.” dedi.

Saadet Partisi Süloğlu İlçe Teşkilatı tarafından iftar programı düzenlendi. Düzenlenen programa; Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, Süloğlu İlçe Başkanı Nadir Konak, İlçe Sorumlusu Hüseyin Es ve İlçe Yöneticileri katılım gösterdi.

İftar programında konuşan Tekin, “Adalet, herkese hak ettiğini vermektir. Hz. Ömer’in ‘Adalet Mülkün/Devletin Temelidir’ sözü, Türkiye’nin her yerinde duruşma salonlarında ve adliye binalarında asılı olarak yer alır. Sadece İslam tarihinde değil, dünya tarihinde de Hz. Ömer çapında adaletiyle temayüz etmiş bir devlet başkanı bulmak kolay değildir. O, insanlık tarihinin adalet tahtının tacidarlarından biridir” şeklinde konuştu.

İktidara geldiklerinde etkin ve katılımcı bir yasama; istikrarlı, şeffaf ve hesap verebilir bir yürütme; bağımsız ve tarafsız bir yargı ile kuvvetler ayrılığının tesis edildiği güçlü, özgürlükçü, demokratik, adil bir sistem için ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçeceklerine vurgu yapan Tekin, “Bu sistem değişecek.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side