19 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETEKİN’DEN ORMAN HAFTASI MESAJI

TEKİN’DEN ORMAN HAFTASI MESAJI

-

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, 21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda, “Bir ülkenin temel kaynaklarından olan ormanların korunması, dikilen fidanların her yıl artarak çoğalması, çevremizin ağaçlandırılması hem ilimiz, hem ülkemiz ve hem de dünyamızın geleceği için çok önemlidir.” ifadelerine yer verdi.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, 21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Av. Tekin tarafından yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:
“Ormanlar, bir milletin en önemli zenginlik kaynağıdır. Uzun bir zamanda oluşan ormanlarımızı korumak ve yeni orman alanları oluşturmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Bu vatandaşlık görevimizi yerine getirirken ağacı ve ormanı korumanın medeniyetimizin en temel göstergesi olduğunu yeni nesillere de öğretmeli ve bu bilinçle ormanlarımıza sahip çıkmalıyız.” dedi.
Ecdadımızın, ‘Yaş Kesen Baş Keser’ sözünün, ağaca ve ormana ne derece önem verildiğinin bir göstergesi olduğuna vurgu yapan Tekin, “Ormanlar gelecek nesillerimize daha da geliştirerek bırakacağımız emanetlerdir. Bir ülkenin temel kaynaklarından olan ormanların korunması, dikilen fidanların her yıl artarak çoğalması, çevremizin ağaçlandırılması hem ilimiz, hem ülkemiz ve hem de dünyamızın geleceği için çok önemlidir.” uyarısında bulundu.
‘Ecdadımızın ağacıyla, ormanıyla, taşıyla, toprağıyla bize emanet ettiği bu ülke hepimize gereği gibi sahip çıkmak ulvi görevimizdir’ diyen Tekin, “Günümüzde ormanlarımız bilinçsizce tüketiliyor. Yeterince yeni orman yetiştirilmediği gibi, olanlar da gereği gibi korunamayarak yangına feda ediliyor! Osmanlı’nın Balkanlardan İstanbul’a kadar Trakya’da miras bıraktığı ormanların birçoğu şu veya bu şekilde yok edildi! ‘Şehirler Sultanı’ olarak tanımlanan Edirne’mizde son yüz yıldır kaç fidan dikildi, kaçı ayakta, eskilerin ne kadarı korunabildi?” diye sordu.

‘Bu konu yılda bir anmakla geçiştirilmemeli’ diyen Tekin, “Orman ve yeni ağaç dikme konusuna el birliği ile gereken önemi vermeliyiz. Bu münasebetle tüm halkımızın Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftasını kutlar şükranlarımı sunarım.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side