24 Mayıs 2024
10.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETERCAN: BİRLİK OLMA KABİLİYETİMİZ MİLLET OLARAK ÇOK YÜKSEKTİR

TERCAN: BİRLİK OLMA KABİLİYETİMİZ MİLLET OLARAK ÇOK YÜKSEKTİR

-

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremlerin ardından Edirne il ve ilçe teşkilatları ile Edirne Ülkü Ocakları üyelerinin deprem bölgesinde çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Acıların hep beraber sarılacağını belirten Tercan, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Edirne il ve ilçe teşkilatları ile Edirne Ülkü Ocakları üyelerinin deprem bölgesinde çalışmalar yaptıklarını belirtti. Yazılı basın açıklaması yaparak deprem bölgesindeki çalışmaları aktaran Tercan, birlik ve beraberlik mesajı da verdi.
Tercan tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Milliyetçi-Ülkücü Hareket, Milletiyle tek ses, tek nefes; acıları iliklerimize kadar paylaşıyoruz. Bugünkü çileyi el birliğiyle, güç birliğiyle yeneceğiz. Edirne Ülkü Ocaklarımız, İl ve İlçe teşkilatlarımız olarak gece-gündüz demeden depremzedelerimize can suyu olma gayretiyle çalışmaya devam ediyoruz. Felaketin enkazını, fedakarlığın erdemiyle kaldıracağız. Acının sisini iman ve irade gücüyle dağıtacağız. Edirne Merkez İlçe Başkanımız Emre Tokluoğlu, Ülkü Ocağı Başkanı Olgun Birbey Şahinbaş ve Ülkücü kardeşlerimiz, deprem bölgesinde çalışıyorlar; erzak dağıtıyorlar. Milletlerin acı günü de olur, sevinçli günleri de olur ve toplumları Millet yapan en büyük özellik acıları ve sevinçleri ortakça paylaşıp yaşayabilmeleridir. Bugün Türk Milleti olarak acı günler yaşıyoruz. Yüzyılın en büyük depremlerinden birisini gördük.  

Kimse yardım etti diye kimseyi tutuklamıyor. Muhalefetin başındaki şahıs, 2 gündür sürekli provokasyon yapıyor. Belediyeler de Devletin kurumudur. Her kurum gibi çalışmalarda yer alacaktır. Provokasyonu bırak, siyaseti bırak da; Millet işini yapsın! Birlik ve beraberlik içinde bu en kötü günleri aşmaya çalışıyoruz. Anadolu’nun dört bir yanından binlerce tır yiyecek ve giyecek deprem bölgesine gidiyor. Devlet elinden geleni yapıyor. Milletimiz seferberlik içinde. Vatandaşlarımızın sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda kasıtlı ya da kasıtsız olarak paylaşılan asılsız bilgilere itibar etmemeleri, doğru bilgi için resmi kaynakları takip etmeleri büyük önem arz etmektedir. Gün milli birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenip, hareket etme, acımızı istismar etmeye çalışan çıkarcı alçaklara itimat etmeme günüdür. Bu vatana hep birlikte sahip çıkacağız. Bizim tek borcumuz bu toprakları bize Vatan kılan Şehitlerimize ve gazilerimizedir.

On şehrimiz bir anda afet bölgesi oldu. Devletimiz zor şartlarda hızla organizasyonunu yaptı. AFAD, Mehmetçik ve diğer kurtarma ekipleri fedakarca çalışıyor; yardımlar, çadırlar, yemekler planlı bir şekilde yürütülüyor. Bazıları ise leş arayan akbabalar gibi yalan haber peşinde! 2 tane Avrupalı sana aferin diyecek diye ülkenin yatırımlarına neşter vuracağım diyorsun. Her şey Milletin elinde. Kimin gideceğine, kimin kalacağına sadece Millet karar verir. Birileri rüyalar görmeye başlamış. Bu Millet sizin hayallerinizi başınıza yıkar. Büyük felaket dönemlerinde devlete, millete ve kurumlara güven duymak; onlara destek olmak en önemli vatandaşlık vazifesidir. Yaralar ancak birlik ve beraberlikle sarılır. Korku, endişe ve tereddüt göstermek ise en hafifinden aymazlıktır. Allah Devletimize zeval vermesin. Aziz Milletimiz bu büyük felaketi de omuz omuza aşacaktır. Acımız çok büyük ve fakat bir olma, birlik olma kabiliyetimiz millet olarak çok yüksektir. Bizim için tek bir seçenek var; şerefinle yaşa şerefinle öl. Bu senin Vatanına borcundur. Allah bölgede bulunan kurtarma ve yardım ekiplerinin yar ve yardımcı olsun. Deprem şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, göçük altında çıkarılmayı bekleyen kardeşlerimize en kısa zamanda ulaşmayı, salimen çıkarılarak, ailelerine, sevdiklerine, sevenlerine kavuşmalarını nasip etsin.  Canını dişine takarak bir insanı daha nasıl kurtarırım anlayışıyla mücadele eden resmi, sivil, gönüllü kahramanlar Türk milleti size minnettardır. Allah da sizden razı olsun.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side