24 Haziran 2022
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETERCAN: PLANLI VE KASITLI BİÇİMDE MHP'YE SALDIRIYORLAR

TERCAN: PLANLI VE KASITLI BİÇİMDE MHP’YE SALDIRIYORLAR

-

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, 2023 seçimlerinin yeni bir milat olacağını söyleyerek, “Türkiye, ya kuşatmayı yarıp daha güçlü, daha demokratik bir sistemin önünü açacak ya da ihanete teslim olacaktır” dedi. Tercan, bazı çevrelerin planlı ve kasıtlı bir şekilde MHP’ye saldırdığını açıkladı.

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı yazılı basın açıklamasında MHP teşkilatları olarak 2023 yalında yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için, yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin yeni bir milat olacağını belirten Tercan,“Türkiye, ya kuşatmayı yarıp daha güçlü, daha demokratik bir sistemin önünü açacak ya da ihanete teslim olacaktır. 2023 Yılında yapılacak seçimleri ya Devlet kazanacak ya zillet. Bu aziz millet, asla zillete izin vermemiştir, vermeyecektir. MHP, Edirne’de bu inanç ve şuurla çalışmalarını sürdürmektedir, koşmaktadır. Planlı ve kasıtlı biçimde MHP’ye saldırıyor, karalıyor ve yalan söylüyorlar. İpinden kopmuş ne kadar ipsiz-sapsız varsa MHP ile millet arasına mesafe koymaya uğraşıyorlar” dedi.

MHP’nin Türkiye’nin çimentosu olduğunu ifade eden Tercan, “MHP için ülkenin varlığı, birliği, güvenliği ve geleceği her şeyden önce gelir. Bunu da çok veciz biçimde, “önce ülkem” diyerek ifade etmiş, programına yazmış ve bütün dünyaya ilan etmiştir.

MHP’nin duruşu bu kadar net, hedefi bu kadar açıktır. Siyaseti bu kadar berrak, yaptıkları bu kadar aleni ve kesindir. MHP’yi AKP ile bir araya getiren şey ülkenin şartları ve milletin menfaatleridir. Cumhur ittifakı ülkenin kurtuluşu, devletin yapılanması, bayrağın yükselmesi, vatanın yücelmesi için kurulmuştur. Bu durumun Türk milleti ve devleti ile meselesi olanları rahatsız etmesi bizim için hiç sürpriz değildir” ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi