20 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETIRLARA GİZLENEN 3 BİN 310 PAKET KAÇAK SİGARA YAKALANDI

TIRLARA GİZLENEN 3 BİN 310 PAKET KAÇAK SİGARA YAKALANDI

-

Edirne’nin Hamzabeyli sınır kapısının karşısında bulunan Bulgaristan’ın Lesovo karayolunun gümrük memurları, kamyonlarda yaptıkları iki ayrı incelemede 3 bin 310 paket kaçak sigara buldu.


Türkiye’den yola çıkarak Bulgaristan üzerinden Romanya’ya geçecek olan tırların birinde sigaralar kamyonun yedek lastiklerinde, diğerinde ise malların taşınmasında kullanılan plastik ayırıcılarda bulundu.
Türkiye’den Romanya’ya giden ve bir Romanya vatandaşının kullandığı kargo aracı, Bulgaristan’ın Lesovo karayoluna ulaştı. Özel X-ray ekipmanı da dahil olmak üzere gerçekleştirilen gümrük kontrolü sırasında müfettişler, yedek lastiklerin standart dışı yoğunluğunu tespit etti. Söküldükten sonra içlerinde bin 200 paket sigara bulundu ve bin adet sigaranın da römork kutularında yedek parçaların altında saklandığı tespit edildi. Toplamda bin 210 adet ÖTV etiketi olmayan kaçak sigara ele geçirildi.
Lesovo sınır polis karakolunda yapılan bir başka incelemede ise yine Türkiye’den Romanya’ya giden ve bir Rumen vatandaşının kullandığı kamyonda 2 bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Kaçak tütün ürünlerine el konulurken, iki kamyon şoförü hakkında idari ihlal davası açıldı ve idari cezai işlem başlatıldı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side