20 Mayıs 2024
21.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETRAFİK EKİPLERİ VE ENGELLİ VATANDAŞLARDAN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

TRAFİK EKİPLERİ VE ENGELLİ VATANDAŞLARDAN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

-

Engelliler Haftası dolayısıyla Edirne Engelli Gönülleri Derneği ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri işbirliğinde, farkındalık çalışması gerçekleştirildi.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri ile Edirne Engelli Gönüllüleri Derneği, engelli bireylerin günlük hayatta yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla farkındalık çalışması gerçekleştirdi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, tekerlekli sandalye kullanan engelli bireyler ve trafik polisleri, Atatürk Bulvarı üzerinde seyreden araç kullanıcılarına, ‘Sağa Sola Bak Dikkat Rampayı Gör’ yazılı çıkartmalar ve bilgilendirici broşürler dağıttı.

Edirne Engelli Gönülleri Derneği adına konuşan Belgin İşbildi, engellilerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla farkındalık çalışması düzenlediklerini kaydetti.

İşbildi, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası, engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek adına belirlenmiş bir hafta. Engellileri anlamak için engelli olmamıza gerek yok. Engel elde, ayakta, gözde ya da kulakta değildir. Engel, evimize girmek için kullanacağımız olmayan rampalarda, kaldırımların erişilebilir olmaması nedeniyle trafikte ilerlemek zorunda kalmamızda, sürücülerin ‘’Kaldırımdan git kardeşim’’ sözlerine ve kornalarına maruz kalmamızda, rampanın önüne park eden sürücüleri bulmaya çalışmamızda ve engelli ya da engelsiz diye ayrıştırmadan herkesin haklara sahip olduğunu unutmamızda. Bu ve benzeri erişim sorunları acilen inceleme, düzeltme yapılmasını bir vatandaş olarak talep ediyoruz. Fiziki şartlar erişime uygun olsa ne bizler trafikte tehlikeye gireceğiz ne de siz sürücüleri engelleyeceğiz. Birlikte yaşama bilincini kazandırmak, yaşadığımız zorlukları en aza indirmek, bir nebze de olsa farkındalık yaratmak umudu ile ‘’SAĞA SOLA BAK RAMPAYI GÖR’’ etiketlerimizin dağıtımını yapacağız.” dedi.

Sürücüler de, engellilere yönelik farkındalığın artması adına uygulamanın yararlı olduğunu belirttiler.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side