14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETRAKYA ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ, DEPREMZEDELERİN YARALARINI SARIYOR

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ, DEPREMZEDELERİN YARALARINI SARIYOR

-

Deprem felaketinin ardından Elbistan’da görev yapan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı doktorlarının acil cerrahi müdahalelerini gerçekleştirdiği hastaların tedavilerine, Trakya Üniversitesi Hastanesi’nde devam ediliyor.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremin yaraları sarılmaya devam ediliyor. Deprem felaketinin hemen ardından Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi başta olmak üzere depremden etkilenen bölgelere Trakya Üniversitesi’nden çok sayıda doktor, intörn hekim, tıp fakültesi öğrencisi ve aralarında hemşirelerin de olduğu sağlık personeli ile arama kurtarma ekipleri gitmişti.

Trakya Üniversitesi Hastanesi doktorları ve sağlık çalışanları, Elbistan Devlet Hastanesi’ne getirilen çok sayıda yaralıya müdahalede bulundu ve acil cerrahi operasyonlar gerçekleştirdi.

Trakya Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı hekimleri tarafından Elbistan Devlet Hastanesi’nde ilk tedavileri yapılan çok sayıda hastadan 3’ü, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Özellikle pelvis yaralanmalarının tedavisinde bölgede referans sağlık kuruluşu olan Trakya Üniversitesi Hastanesi’ne getirilen hastalar, Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Çopuroğlu ve ekibi tarafından karşılandı.

Depremde yaralanan ve pelvis, kaval kemiği kırığı ile uzuv kaybı olan hastaların tedavisine, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Servisi’nde devam ediliyor.

Hastanelerine getirilen depremzedelerin tedavilerinin sürdüğünü belirten Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, depremzedeleri ziyaret ederek, sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Depremzedelerin sağlık durumları ve ihtiyaçları ile yakından ilgilenen Rektör Tabakoğlu, yaralıların tedavilerinin devam ettiğini söyledi. Deprem bölgesinde yer alan hastanelerde ve sahada görev alan Trakya Üniversitesi hekimleri ve tüm sağlık çalışanlarına özverileri nedeniyle teşekkür eden Rektör Tabakoğlu, tedavileri devam eden hastalara da acil şifalar diledi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ayrıca, Trakya Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören depremzedelerin ihtiyaçlarının belirlenerek giderilmesi konusunda da gereken desteği verdiklerini belirtti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side