4 Ağustos 2022
26.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETRAKYA’YA KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI!

TRAKYA’YA KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI!

-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trakya bölgesi için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yarın öğle saatlerinden itibaren başlayacak gök gürültülü sağanak yağışın 19 Mayıs Perşembe günü sabah saatlerine kadar devam etmesi beklenirken, hava sıcaklıklarının ise bölge genelinde azalarak mevsim normallerinin 8 ila 12 derece altında seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trakya bölgesi için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yarın Marmara bölgesi genelinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ile bölge genelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağışların 19 Mayıs Perşembe günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenirken, yetkililer ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmeye göre ise hava sıcaklıklarının 19 Mayıs Perşembe ve Cuma günlerinde bölge genelinde azalarak mevsim normallerinin 8 ila 12 derece altında seyretmesi bekleniyor. 22 Mayıs Pazar gününden itibaren sıcaklıkların artarak tekrar mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yapılan açıklamaya göre Çarşamba gece saatlerinden itibaren Perşembe sabah saatlerine kadar Kocaeli’nin Kartepe kayak merkezinde karla karışık yağmur beklendiği bildirildi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi