21 Temmuz 2024
26.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETUNCA NEHRİ YEŞİLE BÜRÜNDÜ

TUNCA NEHRİ YEŞİLE BÜRÜNDÜ

-

Edirne’de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesine bağlı olarak kuruma noktasına gelen Tunca Nehri, kirlilikten yeşil renge büründü.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarından Tunca Nehri de nasibini aldı. Kuraklık sebebiyle göletler kururken, Tunca Nehri’nin debisi de dip seviyeleri gördü. Kuruma noktasına gelen nehir adeta bataklığa döndü ve yeşil renge büründü. Su seviyesinin azalmasıyla birlikte Tunca Nehri’ne atılan plastik atıklar, cam şişeler de yüzeye çıktı.

Bu görüntülerin Edirne’ye yakışmadığını belirten vatandaşlar, hem nehirde hem de çevresinde temizlik çalışması yapılması gerektiğini söylediler.

Alattin Aygül, “Bu rezilliğe bir çare bulunması lazım. Suyun seviyesinin düşük olmasından dolayı yosun oluşuyor. Temizlenmesi gerek. Ayrıca bölgeye çöp konteynırı da koyulması gerekiyor. Buraya çok aile piknik yapmaya geliyor. Vatandaşlar çöpünü bırakıp gidiyor. Bu yıl yağış da çok olmadı olsa da damla damla oldu toprağı bile ıslatmadı. Tüm nehirler kurudu.” dedi.

Cafer Güler de, “Çok berbat. Misafirler gelip gidiyor. Geçen yıl da aynı şekildeydi. DSİ geçen yıl temizlik çalışması yapmıştı. Nehrin temizlenmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Nehrin bir an önce temizlenmesi gerektiğini, pis kokudan olumsuz etkilendiklerini söyleyen Suna Aydemir ise, “Koku da çok mahvediyor. Temizlenmesini istiyoruz. Vatandaşlarımıza da sesleniyorum. Lütfen çevreyi kirletmeyelim. Cam şişedir, kutu şişedir bunların atılması hiç hoş değil. Bunlar yapılmasın, Edirne’miz daha güzelleşsin.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side