25 Temmuz 2024
20.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETUNCA NEHRİ’NDE ÇÖP TOPLADILAR

TUNCA NEHRİ’NDE ÇÖP TOPLADILAR

-

Edirne’de bir araya gelen çevre gönüllüleri, Tunca Nehri ve çevresinde doğaya atılan çöpleri toplayarak, vatandaşlara daha duyarlı olmaları konusunda çağrıda bulundu.


Edirne’de üniversite öğrencileri ve çevre gönüllüleri, kuraklıkla boğuşan Tunca Nehri ve çevresinde temizlik çalışması yaptı. Çevre gönüllüleri, yetkililerden nehrin etrafına çöp konteynerleri koymalarını da talep etti. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğretim görevlisi İspanyol BegonaRodriguez öncülüğünde bir araya gelen gönüllüler, hem nehir içerisindeki atıkları hem de nehrin çevresinde biriken çöpleri toplayarak vatandaşların çevre kirliliği konusunda duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Rodriguez, Tunca Nehri’nin temiz tutulması gerektiğini ve piknik yapanların çöplerini topladıklarını vurguladı.


Kano ile nehrin içindeki atıkları temizleyen Barbaros Vardar, nehre atılan attıkların balıkların ölümüne yol açtığını belirtti.

Çevre gönüllüsü Elif Özdemir ise, çok fazla attığın olduğunu ve önüne geçemediklerini kaydetti.


Üniversite öğrencisi Rana Güneş, “Genellikle çok fazla plastik atık var. İnsanlar pikniklerini yaptıktan sonra çöplerini bırakıp gitmişler. Plastik atıklar karışması en zor atıklardır.” diye konuştu.

Biyoloji bölüm öğrencisi Ece Güler, Tunca Nehri’nde çöp toplama etkinliği düzenlediklerini ve çevrenin insanların bilinciyle güzelleşeceğini ifade etti.


Havva Demir de çok fazla çöp topladıklarına değinerek, “Burada insanları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek ile ilerledik. Çöp atma alanlarına çöplerimizi atmamız gerekir. Edirne bizim ve bu çöpleri biz topluyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side