5 Aralık 2023
3.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETUNCA’NIN ETUS’LA İMTİHANI

TUNCA’NIN ETUS’LA İMTİHANI

-

Edirneli Araştırmacı yazar Ayhan Tunca, bir ETUS şoförünün kendisine yönelik hoş olmayan hareketleri ile karşılaştı. Yaklaşık bir ay önce başından geçen olayı anlatan Tunca, Edirne Toplu Ulaşım Sistemi binasına giderek şikayetini dile getirdiğini ancak herhangi bir geri dönüş alamadığını kaydetti.

Araştırmacı Yazar emekli öğretmen 74 yaşındaki Ayhan Tunca, yaklaşık bir ay önce 1. Murat Mahallesi’ndeki evinin önünden, Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı binasında gerçekleştirilecek olan bir sergiye gitmek üzere ETUS’a bindi. Minibüsün kabalık olmasından dolayı ayakta yolculuk eden Tunca, ETUS kartını, kart okuma sistemine okutamadı. Biniş ücretini ödemek için hareket halindeki minibüsün durmasını beklediğini kaydeden Tunca’nın iddiasına göre, uygun bir yerde inmek istediğinde ETUS şoförü kendisine, “Sen de kartını okut” dedi.

Tunca, “Minibüs şoförleri müşterilerine ‘Sen’ demez ‘Siz’ der. Benim tepkim bu doğrultuda oldu. ‘Ben siz diyorum siz bana sen diye hitap ediyorsunuz’ dedim. Şoför bu tepkiye hazır değildi ve çok sinirlendi. Bana ‘İn aşağıya’ dedi. Balkan Kongre Merkezi’nde inmem gerekiyordu, bu diyalog yaşanırken orasını geçtik. Şoför ‘İn aşağıya’ deyince ben önce şaka zannettim. Ben böyle bir şey ömrümde duymuş değilim. Bu durumu çok can sıkıcı buldum. Otobüsten indikten sonra da el kol hareketleriyle bana hakaret ettiğini düşünüyorum. Yüz ifadesi öyleydi. Epey uzak bir yerde indiğim için, gideceğim yeri bulmam da zor oldu. Bu olay aklımdan çıkmıyor. Yaşadıklarımı dilekçeye döktüm ve Edirne Belediye Başkanlığına gönderdim. Buna el atılmasını istiyorum.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side