17 Haziran 2024
20.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETURİZMDE YOL HARİTASI KONUŞULDU

TURİZMDE YOL HARİTASI KONUŞULDU

-

Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, turizm sektör temsilcileriyle buluştu. Toplantıda; kentteki turizmin geliştirilmesi adına izlenecek yol haritası hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Edirne’de turizmin geliştirilmesi adına izlenecek yol haritası hakkında toplantı düzenlendi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda; Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, sektör temsilcileriyle fikir alışverişinde bulundu.

Sınır kapılarının da etkisiyle Edirne’nin çok önemli bir geçiş güzergahı olduğunu belirten Edirne Valisi Yunus Sezer, kentteki bu yoğunluğun konaklamalı turizme evrilmesi konusunu çok önemsediklerini belirtti.

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın da, sektör temsilcilerinin önerileri doğrultusunda çalışmalar yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak ise,yeme-içme sektöründeki kalifiye eleman eksikliğini gidermek adına oda olarak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından turizm sektör temsilcileri de, yapılması gereken çalışmalar hakkında taleplerde bulundu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side