20 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETÜRK-BULGAR İŞ İNSANLARI ETSO’DA BULUŞTU

TÜRK-BULGAR İŞ İNSANLARI ETSO’DA BULUŞTU

-

Bulgar-Türk İş İnsanları Derneği üyeleri, Türk-Bulgar iş birliğini güçlendirmek adına Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.


Bulgar-Türk İş İnsanları Derneği (BULTİŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Donka Koleva, Yönetim Kurulu ve dernek üyeleri, Türk-Bulgar iş birliğini güçlendirmek ve iş insanlarını bir araya getirmek adına Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Bulgar heyeti, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Bulut, Sayman Üye Mustafa Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı.

ETSO hizmet binasında gerçekleşen buluşmada; inşaat ve inşaat malzemeleri, lojistik, sigortacılık, endüstriyel mutfak ekipmanları imalatı ve catering gibi sektörlerdeki Bulgar-Türk iş insanları bir araya geldi ve ikili iş görüşmeler gerçekleştirildi.

Aynı sektörde faaliyet gösteren Türk-Bulgar iş insanları gerçekleştirdikleri görüşmelerde, sektörel yatırımlar ve olası projeleri istişare edildi. Mevcut ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve karşılıklı olarak yatırım ve iş birliği potansiyelinin harekete geçirilmesi adına olası ticari iş birliği fırsatlarını değerlendirildi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün burada gerçekleştirdiğimiz görüşmeler hem Türk hem Bulgar iş insanlarımız için oldukça önemli bir fırsat zemini oluşturdu. BULTİŞ ile ilimizde hizmet veren iş insanlarımıza Balkanların yolunu açmaya çalıştık. Derneği ilk ziyaret eden biz olmuştuk. Onlar da bize oldukça faydalı ve kapsamlı bir iade-i ziyaret gerçekleştirdiler. BULTİŞ ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak hedeflediğimiz birçok şey var. Kültürlerarası sosyo-ekonomik yapıyı güçlendirmeyi, iş insanlarımızın katkılarıyla ihracatımızın önünü açmayı, ülkelerimizin ticaret hacmini büyütmeyi ve sanayi alanında başarılı iş birlikleri yürütmeyi amaçlıyoruz. Bulgar-Türk İş İnsanları Derneği (BULTİŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Donka Koleva başta olmak üzere tüm BULTİŞ Yönetim Kurulu ve dernek üyelerine nazik ve iş birlikçi ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Bu buluşma iş insanlarımız için gerçekleştirdiğimiz önemli bir etkinlik oldu. Oda olarak misyonumuzu yerine getirmek için gayretle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side