13 Temmuz 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETÜRK-İŞ 70 YAŞINDA

TÜRK-İŞ 70 YAŞINDA

-

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), 70’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor. Türk-İş Edirne İl Temsilcisi ve TES-İş Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, Türkiye’de işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımında Türk-İş’in başrolde yer aldığını söyledi.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu TÜRK-İŞ’in 70’nci kuruluş yıldönümünü nedeniyle basın açıklaması yapan Türk İş Edirne İl Temsilcisi ve Tes-İş Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, Türk-İş’in 31 Temmuz 1952’de kurulduğu günden bugüne emekçilere umut ve yol gösteren bir fener olduğunu belirtti. Türkiye’de işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımda Türk-İş’in imzasının olduğunu kaydeden Şişko, “Türk-İş yaşamını emeğiyle sürdüren hiç kimsenin başını öne düşürmedi, yüzünü kara çıkarmadı. Bundan sonra da çıkarmayacak” dedi.
Şişko, “Ülkemizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımında Türk-İş başrolü oynar. Türk-İş yeri gelir masada, yeri gelir alanlarda mücadele verir. Ülkemizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımında Türk-İş’in imzası vardır. Türk-İş’in verdiği mücadele, “kimse geçim sıkıntısı çekmesin, kimse çocuğunun önünde mahcup olmasın” diyedir. Yani Türk-İş’in mücadelesi, herkesin insan onuruna yakışır bir yaşam sürmesi için verilen mücadeledir. Türk-İş, toplumsal huzurun, üretilen refahtan emekçilerin hakça pay almalarıyla mümkün olacağına inanır. Türk-İş, “işçinin, emekçinin evinde huzur olsun ki toplumun da huzuru olsun” der. Türk-İş, sosyal adaleti savunur; birinin yiyip diğerinin bakmadığı, kıyametin kopmadığı yaşanır bir dünya için mücadele verir. Türk-İş, gerçek anlamda demokrasinin, işçilerin toplu sözleşmeli sendikal örgütlenmesiyle kurulacağını söyler. Onlarca yıla dayanan mücadele birikimiyle Türk-İş 70 yılı geride bıraktı.
Onlarca yıl içinde buhranlı birçok dönemden geçen Türk-İş, örgütlü yüz binlerce üyesi yurdumuz emekçilerinin güveni sayesinde bugüne kadar geldi. Türk-İş yaşamını emeğiyle sürdüren hiç kimsenin başını öne düşürmedi, yüzünü kara çıkarmadı. Bundan sonra da çıkarmayacak” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side