3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETÜRK KADINLAR BİRLİĞİ ‘YILIN ÖĞRETMENİ’Nİ SEÇTİ

TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ ‘YILIN ÖĞRETMENİ’Nİ SEÇTİ

-

Türk Kadınlar Birliği Edirne Şubesi, emekli eğitimci Sebahat Karaköylü’yü yılın öğretmeni seçti.  Karaköylü, 34 yıl boyunca hiçbir öğrencisini ayırmadan çalıştığını belirtti.

Türk Kadınlar Birliği Edirne Şubesi üyeleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde kadınlarla bir araya geldi. Margi Otel’de düzenlenen etkinliğe; Türk Kadınlar Birliği Edirne Şube Başkanı Ayşen Tamergil, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın eşi Esra Gürkan, Türk Kadınlar Birliği üyeleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarından kadın temsilciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, Türk Kadınlar Birliği Edirne Şube Başkanı Ayşen Tamergil açılış konuşmasını yapmasıyla devam etti.

Tamergil, öğretmenlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Ayşen Tamergil, “Her sene yaptığımız gibi öğretmenler gününü 2 gün önceden kutluyoruz. Bu yüzden de bugün burada toplandık. Etkinliğimizde yılın öğretmenini seçiyoruz; ayrıca başlattığımız ‘Çocuklarımız Aç Kalmasın’ etkinliği hakkında bilgiler vereceğiz.  Biz her ay bir okula veya muadili bir yerlere bir katkıda bulunmak istiyoruz. Eğer üyelerimiz de arzu ederlerse katkılarını, bağışlarını kabul edeceğiz. 25 Kasım’da Kadına Şiddet Haftası başlıyor. Kadına şiddeti kınıyorum. Çocuklara ve kadınlara yapılan haksızlıkları kınıyorum. İstanbul Sözleşmesinin reddedilmesini kınıyorum.  Hepimiz bu sözleşmenin arkasındayız.” dedi.

Tamergil’in konuşmasının ardından 34 yıl boyunca öğretmenlik yaptıktan sonra 2000 yılında emekli olan Sebahat Karaköylü, Edirne’de yılın öğretmeni seçildi. Yılın öğretmeni seçilen Karaköylü’ye plaketi, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın eşi Esra Gürkan tarafından takdim edildi.  

Plaketi aldıktan sonra konuşan Karaköylü, 34 yıllık meslek hayatında hiçbir öğrencisini ayırmadan gör ev yaptığını ifade etti.
Karaköylü,  “Ben 1966 Edirne Kız Öğretmen Okulu mezunuyum.  Mezun olduğumuz yıl, İpsala’nın Hacıköyü’nde çalışmaya başladım. Ardından 3 yıl Doyran’da kaldım. 5 yıllık köy hizmetimin sonucunda,  Yıldırım Hacıilbey’de 5 yıl daha orada görev yaptıktan sonra, İstiklal ilkokuluna atandım. 1976’dan 2000 yılına kadar olan süre içerisinde İstiklal Okulu’nda öncelikle görmüş olduğumuz büyük ablalarımız olan öğretmen arkadaşlarımızla uyum içerisinde yaşarken, daha sonra bizlerden küçük olarak gelen kardeşlerimizin de onların da yardımcıları olmaya elimden geldiği kadar da çalıştım. Biraz despot bir öğretmen olarak görev yaptım. Bu şekilde beni tanımayanlar dahi despotluğumu çok iyi bilirler. Ama hiçbir öğrencimi ayırmadan çalıştım. 34 yılımı bitirerek 2000’de emekli oldum. Bugünler içerisinde nice çocuklarımız oldu. Ben evlenmediğim için de benim çocuğum yok ama birçok çocuğum oldu.  Şimdi de birçok torunum var. İnternet nedeniyle de birbirimize ulaşabiliyoruz. Ne mutlu bizlere.” ifadelerini kullandı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın eşi Esra Gürkan, tüm eğitimcilerin öğretmenler gününü kutladı.

Esra Gürkan, “Öncelikle dünyanın en kutsal mesleği olan öğretmenler gününde  tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Edirne Belediyesi olarak biz de Perşembe günü saat 13:00’de molada, tüm öğretmenlerimizi öğlen yemeğine bekliyoruz. Katılım sağlarsanız bizi çok mutlu edersiniz. Bu güzel gün için de Türk Kadınlar Birliği’ne çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Türk Kadınlar Birliği Edirne Şube Başkanı Ayşen Tamergil, gönderdiği çiçek için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a da teşekkür etti.

Etkinlik, devlet konservatuarı solistlerinin Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirmesiyle sona erdi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi