20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETÜRK KIZILAY EDİRNE İL MERKEZİ 3’ÜNCÜ OTOBÜSÜYLE DEPREM BÖLGESİNDE

TÜRK KIZILAY EDİRNE İL MERKEZİ 3’ÜNCÜ OTOBÜSÜYLE DEPREM BÖLGESİNDE

-

Türk Kızılay Edirne İl Merkezi 3’üncü otobüsü ile, afetzedelere destek amaçlı çalışmalara katılmak için deprem Bölgesi Kahramanmaraş’ a gitti.

Kahramanmaraş’ta ve Hatay’da meydana gelen ve büyük yıkımlara neden olan depremlerin ardından depremzedelerin yaralarını sarmak adına başlatılan yardım kampanyaları devam ediyor. İlk andan itibaren çeşitli çalışmalarla depremzedelere yardımcı olmayı amaçlayan Türk Kızılay Edirne İl Merkezi de 3’üncü otobüsü ile deprem bölgesi Kahramanmaraş’a gitti. Türk Kızılay Edirne İl Merkezi Yönetim Kurulu üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları ile gönüllülerden oluşan 46 kişi ile Keşan ilçesindeki Kızılay Gönüllüleri, çalışmalara destek olmak amacıyla Kahramanmaraş’a gönderildi.

Türk Kızılay Edirne İl Merkezi Başkanı Kadir Çakay, konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türk Kızılay Edirne İl Merkezi Başkanlığı olarak; özveriyle çalışan Yönetim Kurulu üyelerimiz, kadın kolları ve gençlik kolları ile gönüllülerimizden oluşan 2 Otobüs 45 kişilik ekip İskenderun’a afetzedelere destek amaçlı çalışmalara katılmak için göndermiş bulunmaktayız. ​3’üncü otobüsümüz de bugün 46 kişi ile Keşan ilçemizdeki Kızılay Gönüllüleri çalışmalara destek olmak amacıyla Kahramanmaraş’a göndermiş bulunmaktayız. Yönetim kurulu üyelerimiz, Kadın ve gençlik kollarımız ile Kızılay gönüllülerimiz olarak; Keşan Belediye başkanımız Sn. Mustafa Helvacıoğlu’na vermiş olduğu bu anlamlı desteklerinden dolayı, kendisine ve Keşan halkına çok teşekkür ediyoruz, iyi ki varsınız. Tüm Edirne’miz merkez ve ilçelerimizle beraber Kızılay gönüllüleri bu süreçte çok duyarlı davrandı, bizi gururlandırdı, mutlu etti. Edirne sizinle gurur duyuyoruz. Tüm Edirne halkına; çalışmalara gönüllü olarak katılıp, gerek kan hizmetlerinde ve gerekse de zorunlu ihtiyaçların karşılanmasında, ayni ve nakdi olarak destek veren tüm vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side