20 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETÜRK YEMEKLERİNE HAYRAN KALDILAR

TÜRK YEMEKLERİNE HAYRAN KALDILAR

-

Bulgaristan’dan Edirne’ye gelen yabancı uyruklu vatandaşlar, Edirne’ye hayran kaldıklarını belirterek, Türkiye’deki yemeklerin, bütün Avrupa Birliği ülkelerinin yemeklerinden daha kaliteli olduğunu ifade ettiler.

İspanya’nın Barselona kentinde bir süre yaşadıktan sonra Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya yerleşen Arnau Garrofe Farras ile Sofya’da aşçı olan Nikoleta Koleva, gezmek için geldikleri Edirne’ye hayran kaldılar. Türkiye’yi çok sevdiğini söyleyen Farras, Türkiye’deki yemek kültürünün ve kalitesinin bütün Avrupa Birliği ülkelerinden daha iyi olduğunu söyledi.

Farras, “Türkiye’yi İspanya ile karşılaştıracak olursam, fiyatlar burada çok daha iyi ama Bulgaristan ile kıyaslarsak neredeyse aynı fiyata denk geliyor. Baharatlar ve yiyecekler için çok daha ucuz burası. Bütün Avrupa Birliğinden daha iyi buradaki yemek kalitesi” dedi.

Koleva, “Burada yemeklerin tadına baktık. Daha sonra ise Karaağaç Tren İstasyonu’na gittik. Buradaki güzel insanların ve güzel havanın tadını çıkarttık. Türkiye’yi çok sevdik çünkü hem farklı hem de güzel olduğu için” seklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side