20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETÜRSAB TRAKYA BTK: YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ

TÜRSAB TRAKYA BTK: YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ

-Ülkemizi derinden sarsan ve büyük bir yıkıma yol açan depremler nedeniyle, Trakya Bölgesindeki 119 Seyahat Acentasının katıldığı yardım kampanyası bir günde çığ gibi büyüdü.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremler nedeniyle yardım kampanyası başlattı. Trakya Bölgesindeki 119 Seyahat Acentasının katıldığı yardım kampanyası, bir günde çığ gibi büyüdü. Yardımların depremzedelere yetişmesi adına seferber olan TÜRSAB Trakya Bölge Temsil Kurulu, depremin ikinci günü toplanan yardımların yüklendiği tırı, Tekirdağ’dan deprem bölgesine uğurladı.

TÜRSAB Trakya Bölge Temsil Kurulu adına açıklama yapan Başkan Egemen Aydın, “Aldığımız acı haberlerle yıkıldık. Fakat gün yas tutma günü değil, yasımızı daha sonra tutarız. Şimdi bölgedeki insanlarımızın yardımına koşalım diyerek zaman kaybetmeden kampanyamızı başlattık. Meslektaşlarımızın da sağduyusu ile bir günde bir tır dolusu malzememiz oldu. Bazı meslektaşlarımız nakdi yardımda bulunurken, bazı meslektaşlarımız da yeni kıyafet, ayakkabı, ısıtıcı vb. yardımlarda bulundu. Toplanan yardımları yine bir meslektaşımızın deposunda istifleyip tırımıza yükleyerek deprem bölgesinde bulunan TÜRSAB Hatay BTK koordinasyon merkezine gönderdik. Ertesi gün TÜRSAB Hatay BTK tarafından teslim alınan tırımızdaki malzemeler zaman kaybetmeden BTK personelleri tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Yardımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Gün birlik olma günü, biriz, birlikteyiz. Yaralarımızı birlikte saracağız.”  ifadelerini kullandı.  

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side