3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETURŞULUK SALATALIĞIN KİLOSU 30 LİRA OLDU

TURŞULUK SALATALIĞIN KİLOSU 30 LİRA OLDU

-

Sonbaharın başlamasıyla birlikte turşuluklar pazar tezgahlarında yeri almaya başladı. Geçen yıl 3 kilosu 10 liradan satılan turşuluk kornişon salatalıklar bu sene üç kilosu 90 liradan satışa sunuluyor. Vatandaşlar ise artan fiyatlar karşısında tepkili.

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla halk pazarlarında satışa sunulmaya başlanan turşuluk ürünlerin fiyatları cep yakıyor. Turşuluk kornişon salatalık kilosu 30 liradan satılırken, domates 20 lira, havuç 20 lira, kelek kilosu 20 liradan satışa sunuluyor.

Pazarda turşuluk satışı yapan Atakan Alırat, geçen yıl 3 kilosunu 10 liradan sattıkları turşuluk salatalıkların bu sene 3 kilosunun 90 lira olduğunu, ilk defa bu kadar fiyat artışı gördüklerini belirtti.

Alırat, “biz bu işi senelerden beri yapıyoruz, ilk defa bu pahalılığı gördük. Geçen sene üç kilosu 10 liraya satılan kornişon bu sene 3 kilosu 100 lira. Vatandaş haklı olabilir ama biz de mağdur durumda kalıyoruz. Yapacak bir şeyimiz yok. Geçen sene arabamı İstanbul halinden 10 bin liraya doldururken şimdi 50-60 bin liraya dolduruyorum. Bize de yazık günah ama vatandaş bizi suçlu buluyor. Pahalı geliyor insanlara, 30 lira kornişonun kilosu. Kelek ve Acuru kilosu 20 liradan satıyoruz. Domates 20 lira, havuç 20 lira. Büyüklerimiz bu pahalılığa bir şey yapmalı. Oylarımız hep size ama bunlara bir el atalım. Asgari ücret artık yetmiyor. Olmaz böyle” dedi.

Pazarda alış veriş yapan vatandaşlar da bu şartlarda kışlık hazırlamanın mümkün olamayacağını belirterek, fiyat artışlarına karşı tepkilerini dile getirdi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi