20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETÜTÜNCÜ, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

TÜTÜNCÜ, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

-

Yaklaşık 9 aydır İYİ Parti Edirne İl Başkanı olarak görev yapan Serpil Tütüncü, 28. Dönem İYİ Parti Edirne Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Parti binasında düzenlen toplantıda konuşan Tütüncü, kendisinin yerine henüz yeni bir il başkanının seçilmediğini de ifade etti.

Yaklaşık 9 aydır İYİ Parti Edirne İl Başkanı olarak görev yapan Serpil Tütüncü, bugün parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla 28. Dönem İYİ Parti Edirne Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Partililerin yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Tütüncü, “Dinlenmemek üzere bu yola çıktım.” dedi.

Tütüncü, “28. Dönem Edirne Milletvekilliği için aday adaylığımı açıklıyorum ve ben hazırım diyorum. Kentim için, ülkem için, ülkemin sorunlarını çözmek için hazırım. Atatürk’ümüzün açtığı yolda, Liderimiz Meral Akşener’in önderliğinde, Ata’mızın ‘Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmaz’ sözünü benimseyerek, bu yola dinlenmemek üzere çıktım. 5 yıllık aktif siyaset hayatım olmasına rağmen ben bu yola daha liseyi bitirdiğim yıl çıktım.” şeklinde konuştu.

Ülkede yaşanan sorunlara da değinen Tütüncü, 14 Mayıs’tan sonra Millet İttifakı olarak tüm sorunlara çözüm bulacaklarını ifade etti.

Tütüncü, “Ekonomiye liyakat, vergiye adalet piyasaya güven gelecek, hayat pahalılığı son bulacak. Hukuk devleti, adalet ile buluşacak. Yargı bağımsız ve tarafsız olacak. Hudut tekrar namus olacak. Sığınmacılar güvenle evlerine dönecek. Gençler özgürleşecek, gelecek korkuları kalmayacak. Millet birleşecek, kuvvetler ayrılacak. Millet kazanacak, tek adamlar kaybedecek. 14 Mayıs normal bir seçim değil, bir var olma savaşıdır. Cumhuriyetimizin kazanımlarını geri alıp Cumhuriyet ayarlarımıza geri döneceğiz. Az kaldı! İYİ Parti, umulmadık bir zamanda, umulmadık yerlerden çıkıp gelenlerin öyküsüdür. Adaletin, demokrasinin, sorumlu siyasetin öyküsüdür. Bizim siyasetimiz; önce millet, önce memleket diyenlerin siyasetidir. Siyaset, yaşanılan toprakları daha yaşanılabilir kılma aracıdır. Bulunulan coğrafyanın sorunlarını çözme becerisidir. Milletin dertlerine derman olabilmektir. Milletimizin yanında, yan yana, omuz omuza var olan zorlukları aşacağımıza inancım tamdır. Bu bağlamda tüm gereklilikleri yerine getirecek, asla geri adım atmayacağım. Yüce Türk Milletine ve Edirne’me sözümdür. Ben hazırım Edirne’m.” dedi.

Tütüncü, bir gazetecinin, “Aday adaylığı süreci için il başkanlığından istifanız kamuoyuna açıklanmadı. İstifa ettiniz mi?” sorusuna, “Aday adayı olmak için gereken tüm evrakları Genel Merkeze teslim ettim.” cevabını verdi.

Tütüncü, kendisinin yerine yeni bir il başkanının henüz seçilmediğini de belirtti. Tütüncü, “Aday adaylığına başvururken bazı adımlar vardır ve o adımlarda ne gerekli oluyorsa başvurularda o yapılır. Biz İl Başkanlarının kendi başımıza istifa edip aday adayı olma gibi bir lüksümüz yok. Ancak Genel Merkezin oluruyla aday adayı oluyoruz ve aday adayı olmak için gereken tüm evraklar Genel Merkeze teslim ediliyor. Biraz araştıralım, başvurularda ne isteniyor bakalım; sorunuzun cevabı onun içinde. Yeni İl Başkanımızı da henüz seçmedik.” ifadelerini kullandı. 

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side