4 Şubat 2023
3.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEULUSLARARASI JUDO ŞAMPİYONASI EDİRNE’DE BAŞLADI

ULUSLARARASI JUDO ŞAMPİYONASI EDİRNE’DE BAŞLADI

-

2. Uluslararası Judo Şampiyonası Edirne’de başladı. Edirne’nin kurtuluşunun 100’üncü yılı dolayısıyla Edirne Spor Salonu’nunda yapılan uluslararası şampiyonaya 8 ülkeden 600’e akın sporcu katıldı. 

Edirne, bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Judo Şampiyonasına ev sahipliği yapıyor.  8 ülkeden 600’e yakın sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyona, Buçuktepe mevkiindeki yeni Edirne Spor Salonunda başladı.

İki gün sürecek şampiyonanın açılış seremonisi, Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Belediye Başkanı Recep Gürkan ile protokol mensupları ve sporcuların katılımıyla gerçekleştirildi.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Edine Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Kırbıyık, “8 Ülkeden 600’e yakın sporcunun katıldığı bu etkinlik hakikaten çok önemli. İnşallah bundan sonraki yıllarda da en iyi şekilde devam edecek. Bu etkinlikte emeği geçenlere katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra temel hedefimiz bu etkinlikleri daha da arttırarak ileriye taşımak” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin judo sporunda başarılı bir il olduğuna dikkat çekti.

Gürkan, “yaklaşık 30 yıldır Türkiye şampiyonları, balkan şampiyonları, Avrupa şampiyonları ve dünya şampiyonları çıkarmış bir şehir. Şehrimizin en önemli spor dallarından biri judo. Dünya şampiyonları, olimpiyatlarda derece almış sporcularımız var. Belediyeden üniversiteye, okullarımızdan gençlik spora kadar hemen hemen tüm kurumlarımız güçlerinin yettiği imkanlarının el verdiği ölçüde judo sporuna destek olmaya çalışıyoruz.  Edirne belediyesinin judo kulübü 160 sporcusuyla Edirne’mizde ve balkanlarda hem de Avrupa ve dünyada judo organizasyonlarına katılarak başarı sonuçlar elde ediyor” dedi.

Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak, şampiyonaya katılan tüm sporculara, antrenörlere ve hakemlere başarılar diledi.

Türkiye Judo Federasyonu Teknik Kurulu Başkanı ve şampiyonanın organizasyon komite Başkanı Deniz Çilli, şampiyonaya Türkiye’nin 16 ilinden 40’a yakın kulübün katılım gösterdiğini belirtti.

Çilli, “Bu müsabakaya 8 ülkeden 600’e yakın sporcu katılımı var. Aynı zamanda Türkiye’den 16 ilin 40’a yakın spor kulübünün katılımıyla beraber yaklaşık 600 sporcu, Edirne’nin kurtuluşunun yüzüncü yılı sebebiyle uluslar arası turnuvaya katılım sağladı. Müsabakalar bugün sabah saatlerinde başladı, her minderde yaklaşık 140’a yakın olmak üzere 560 tane maçımız söz konusu. Gayet heyecanlı, güzel Edirne’nin kurtuluşuna yakışır bir organizasyon oluyor. Turnuva iki gün sürecek. Bütün ülkeler iller üç gün Edirne’de ortak kampa girecek. 2023 yılı hazırlıkları Edirne’den başlayacak diyebiliriz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi