1 Şubat 2023
6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN 7F HATTI GELİYOR

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN 7F HATTI GELİYOR

-

Edirne Belediye Meclisi toplantısında alınan kararla eski TOKİ’deki yurtta kalan üniversite öğrencileri için 7F hattı kurulacak. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Eski TOKİ’de yaşayan vatandaşlarımızın ulaşım sorununu rahatlatmak istiyoruz” dedi.

Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen meclis toplantısında Edirne Toplu Ulaşım Sistemi’nde 7F hattının kurulması oy çokluğu ile kabul edildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni hattın eski TOKİ’deki 2 bin 400 kapasiteli KYK yurdunda kalan öğrenciler ve TOKİ sakinlerinin ulaşım sorununu rahatlatacağını söyledi.

Gürkan, “Eski TOKi’de KYK tarafından açılmış olan 2 bin 400 kapasiteli erkek öğrenci yurdu oradaki ulaşım hatlarında sıkıntı yaratıyor. Kalkış noktası orası ve orada bütün araçlar doluyor. Eski Toki’nin içine geldiğinde özellikle sabah saatlerinde binecek yer olmuyor. Çünkü 2 bin öğrenci aynı anda çıkış yapıyor. Buna bir çözüm bulabilmek için 2 tane şimdilik körüklü otobüslerden alıyoruz. KYK’dan Balkan Yerleşkesi ’ne ring yaparak, ara duraklarda durmayarak, Eski Toki’de yaşayan vatandaşlarımızın ulaşım sorununu rahatlatmak istiyoruz” diye konuştu.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi