20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÜRETİCİ KADINLAR ÜRETTİKÇE GÜÇLENİYOR

ÜRETİCİ KADINLAR ÜRETTİKÇE GÜÇLENİYOR

-

Edirne Belediyesi öncülüğünde kurulan Üretici Kadınlar Pazarı, her hafta Pazar günü, cumartesi pazarında kurulmaya devam ediyor. Üretici Kadınlar Pazarı’nda kadınlar, el emeği ürünlerinin satışını yaparak ev ekonomilerine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Edirne Belediyesi öncülüğünde kurulan Üretici Kadınlar Pazarı, Edirne halkından yoğun ilgi görüyor. Edirne ve köylerinden gelen üretici kadınlar her Pazar günü, cumartesi pazarında kurulan Pazar pazarına gelerek, el emeği ürünlerini satışa sunuyor.

Büyükdöllük köyünden gelerek pazarda lokma satışı yapan Ayşen Dağdemir, kendi ayakları üzerinde durduğu için mutlu olduğunu ifade etti.

Ayşen Dağdemir, “Büyükdöllük köyünden geliyorum. 3 seneden beri burada çalışıyoruz. Buraya 21 günde bir geliyoruz. Bereket versin evimize ek gelir oluyor. Kendi ayaklarımızın üzerinde duruyoruz. Bir lokmanın maliyeti 3 TL’yi geçiyor. Edirne halkı da talep gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Edirne’nin Üyüklütatar köyünden gelerek, el açması gözlemelerinin satışını yapan Sümeyye Ermiş, satışların iyi olduğunu belirterek,  “Kendim emek harcıyorum, kendim kazanıyorum. Bu yüzden kendimi daha güçlü bir kadın olarak görüyorum.” dedi.

Sümeyye Ermiş, “Edirne’nin Üyüklütatar köyünden geliyoruz 4 aydır kayınvalidem ile birlikte bu işi yapıyorum. Sadece üretici kadınlar pazarında satış yapıyoruz. Kendimiz üretiyoruz.  Tezgahımız var el açması olarak yapıyoruz. Satışlarımız gayet iyi, Edirne halkı talep gösteriyor.  3 çeşit gözleme yapıyoruz: peynirli, patatesli, ıspanaklı peynirli. Ayrıca katmerimiz de var. Genellikle en çok peynirli ve ıspanak peynirli gözleme talep görüyor. Daha çok katmeri bilmeyenler tercih ediyor. Maliyetleri yüksek ama bereket versin. Kısmi olarak gelirler giderleri karşılıyor. Çok mutlu hissediyorum, kendim emek harcıyorum, kendim kazanıyorum. Böylelikle çocuğumun geleceğini hazırlıyorum. Kendimi daha güçlü bir kadın olarak görüyorum. Kendi ayaklarımın üzerinde durmak her zaman daha iyi hissettiriyor.” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side