4 Ağustos 2022
32.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÜRETİCİLERİN İBA’YA İLETTİĞİ SORUN, ÇÖZÜLDÜ

ÜRETİCİLERİN İBA’YA İLETTİĞİ SORUN, ÇÖZÜLDÜ

-

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’nın köy ziyaretleri sırasında üreticilerden gelen dilek ve talepleri not alarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletmesinin ardından, buzağılarla ilgili destek alamayan üreticilerin yaşadığı sorunlar çözüme kavuştu.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, köy ziyaretleri sırasında üreticilerin istek ve taleplerini dinleyerek her biri ile yakından ilgilenmiş ve onlara sorunun çözümü için söz vermişti. Başkan İba, üreticilerin taleplerini not alarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Minder’e iletmesinin ardından harekete geçilerek bu konuda önemli adımlar atıldı. Tebliğ değişikliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanmasının ardından çok sayıda hayvan yetiştiricisinin AK Parti Edirne İl Başkanı İba’ya ilettiği mağduriyet sona ermiş olacak.

Önceki dönemde yürürlüğe konulan ‘üreme parametresi’ uygulamasının, son dönem üreticilerin mağduriyet yaşamalarına sebep olmasının ardından harekete geçilmiş ve yeni bir çalışmaya imza atılmıştı. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ilgili talep için yaptığı yeni çalışma, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisine sunularak tebliğde yapılan değişiklik Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasına bırakıldı. Yapılan değişikliği inceleyerek imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçimini hayvancılıkla sağlayan üreticilerin yüzünü güldürdü.

Vatandaşların sesini duyurmak sorunlarına çözüm üretmek için ellerinden geleni yaptıklarını ve olumlu sonuçlarla karşılaştıklarını söyleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Üreticilerin mağduriyetini giderecek ve yüzünü güldürecek çalışma ve taleplerin karşılanmasından dolayı üreticiler adına Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Gece gündüz demeden köy köy, mahalle mahalle, ilçe ilçe dolaşmaya ve talepleri dinlemeye devam ettiklerini belirten Başkan İba, “Edirne’mizin önemli bir kesimi olan hayvan yetiştiricilerimizin -üreme parametresi- uygulaması nedeniyle sıkıntıya düştüğünü müşahede ettik. Konuyu Sayın Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Sayın Ahmet Minder vesilesiyle ilettik ve Bakanlığımız sağ olsun hızlıca bir tebliğ düzenlemesi çalışması gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanımız da konuya duyarsız kalmayıp hemen gereğini yaptı. Bu sevindirici haberi paylaşmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Yapılan düzenlemenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayı ve imzasıyla uygulamaya alındığını müjdeleyen Başkan İba, ” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişçi ve Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Ahmet Minder’e Edirne’me verdikleri değer ve önemin yanı sıra sesine ses oldukları için teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi