29 Eylül 2023
17.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEUŞŞAK FASLI VE SOLO ŞARKILAR KONSERİ GERÇEKLEŞTİ

UŞŞAK FASLI VE SOLO ŞARKILAR KONSERİ GERÇEKLEŞTİ

-

Edirne Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, ‘Uşşak Faslı ve Solo Şarkılar’ konseri ile muhteşem bir geceye imza attı. Geceye katılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan koroya teşekkür ederek, “Edirne’mizde halkımızı sanatla buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

Edirne Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Uşşak Faslı ve Solo şarkılarını seslendirdiği konseriyle bir kez daha Edirneliler ile buluştu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan konseri sanatseverler ile birlikte dinledi. Gürkan, sanatseverleri ücretsiz sahnelenen tüm oyunlara ve konserlere davet etti.

Gürkan, “Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarımızda halkımızı sanatla, müzikle buluşturmaya devam ediyoruz. Halkımız bunaldı. Gençlerimiz bunaldı. Seçim süreci hepimizi yordu. Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’mız da bunun için var. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözüyle en zor şartlar altında kalsak bile, müzikten ve sanattan uzak kalmayan bir hayat kurmamız konusunda bize yol gösterici olmuştur. İşte bu nedenle hizmete kazandırdığımız Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarında birçok konsere ve tiyatroya, kısacası sanatın her dalına ev sahipliği yapmaya, halkımızı sanatla buluşturmaya devam edeceğiz. Tüm halkımız ile birlikte keyifli konserler, tiyatrolar etkinlikler izleyeceğiz. Ücretsiz gerçekleştireceğimiz tüm etkinliklerimize halkımızı tekrar davet ediyor, konseri gerçekleştiren, Türk Sanat Müziği Korosu’nun tüm üyelerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gürkan, konser bitimi Koro şefleri Ebru Gövez Balkan ve Seven Sansı’ya tebrik çiçeği takdim ederek, teşekkürlerini iletti.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi