25 Şubat 2024
11.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEUZMAN POLİSLER, MESLEKTAŞLARINA MOTOSİKLET EĞİTİMİ VERİYOR

UZMAN POLİSLER, MESLEKTAŞLARINA MOTOSİKLET EĞİTİMİ VERİYOR

-

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’nün alanında uzman deneyimli polisleri, kent merkezi ve ilçelerde görevli polislere güvenli sürüş ve motosiklet eğitimi veriyor.


Emniyet mensuplarının acil olaylara daha hızlı ve güvenli şekilde müdahale etmesini sağlamak amacıyla başlatılan motosiklet eğitimleri yoğun ilgi görüyor. Eğitime katılan polisler, kıyafetlerini giyiyor, kaskını takıyor ve motosiklete biniyor.
Alanında uzman ve deneyimli polisler, emniyet müdürlüğü bünyesinde görev yapan motosikletli ekiplere ileri sürüş teknikleri ve güvenli seyir eğitimi veriyor. Motosiklet timlerinde yer almak isteyen polis memurları, aldıkları eğitimler sayesinde göreve hazır hale geliyor. Eğitimi başarı ile tamamlayan polisler, motosiklet ehliyeti almaya hak kazanıyor.
Sarayiçi Mevkiindeki parkurda uzman polisler tarafından verilen eğitim 40 saat sürüyor.
Eğitimlerin yapıldığı alanda incelemelerde bulunarak görevli personelden çalışmalarla ilgili bilgi alan Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, bu eğitimleri personeli daha etkin hale getirmek için düzenlediklerini ifade etti.
Yeteneği olan personelin kendilerini geliştirdiğini, sıfırdan öğrenecek personelin ise yeni bir yetenek kazanacağını aktaran Karaburun, bu sayede Edirne’ye daha iyi bir hizmet sunmuş olacaklarını söyledi.
Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü Biriminden 50 yaşındaki Komiser Mücellâ Oruç, bisiklet bile sürmeyi bilmezken bu eğitim sayesinde çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Oruç’a motosiklet deneyimlerini soran Müdür Karaburun, bu eğitimlerin ardından Edirne’nin güvenliği ile ilgili daha farklı çalışmalar yapılacağını aktardı.


Eğitimlerin hayırlı olmasını dileyen Karaburun, motosikletin güvenli sürüş ile kullanılacak olan bir trafik aracı olduğunu belirterek, kask takmanın önemine de değindi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side