20 Haziran 2024
37.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEUZUNKÖPRÜ OTOGAR MESCİTİNDE NAMAZ KILMAK 3 LİRA

UZUNKÖPRÜ OTOGAR MESCİTİNDE NAMAZ KILMAK 3 LİRA

-

Uzunköprü Otogarı’nda mescidin, tuvaletin ve çocuk bakım odasının bulunduğu alanın önüne turnike konularak bu alana girişler ücretli oldu. Uygulamaya tepki gösteren AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Önder Kuruşar, “Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan bir uygulama ile karşı karşıyayız” dedi.

Edirne’nin Uzunköprü İlçe Otogarı’nda mescidin, tuvaletin ve çocuk bakım odasının bulunduğu alanın önüne turnike konularak bu alanlara girişler ücretli oldu. Bahse konu alanlara “3 lira” ödenerek geçiş yapılabiliyor. Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan bir uygulama ile karşılaştıklarını dile getiren AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Önder Kuruşar, oluşturulan manzaraya tepki gösterdi.

Uygulamada çocuk bakım odası ve Mescid’e ulaşmak için turnikeden geçip, ücret ödemek gerektiğini ifade eden Kuruşar, ”İbadet özgürlüğünü kısıtlayıcı bu uygulamanın ve bebekli ailelere çıkarılan bu zorluğun en kısa sürede kaldırılmasını umuyor, bu düşüncesizce tavrı kınıyoruz. Mescide giden bölümün önündeki turnikede, ‘Tuvalet 3 TL” yazısı yer alıyor. Böylelikle mescide giden de tuvalete giden de üç lira ödüyor” dedi.

AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Önder Kuruşar ve beraberindeki partililer Uzunköprü Otogarına ziyarette bulundu. Kuruşar, Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan bir uygulama ile karşılaştıklarını belirterek, bu manzaraya tepki gösterdi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side