4 Ağustos 2022
26.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ CANALP: KAKAVA VE HIDRELLEZ’İN YAŞATILMASI SON DERECE ÖNEMLİDİR

VALİ CANALP: KAKAVA VE HIDRELLEZ’İN YAŞATILMASI SON DERECE ÖNEMLİDİR

-

Edirne Valisi Ekrem Canalp, yarın başlayacak Kakava ve Hıdrellez şenlikleri öncesi bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Canalp, “Coğrafyamızda birliği, barışı, baharın uyanışını temsil eden ve coşku içerisinde idrak edilen bugünün; sevgi, saygı ve dayanışma içerisinde kutlanması, bu kıymetli kültürel mirasımızın yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması adına son derece değerlidir.” dedi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, ‘Kakava ve Hıdrellez’ nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Canalp tarafından yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:
“Değerli Edirneliler; 2016 yılında Edirne Valiliği tarafından başvurusu yapılan ve 2017 yılında UNESCO’nun somut olmayan kültürel miras listesine alınan, millî kültürümüz ve toplumsal hayatımız için çok özel anlamlar taşıyan yeni bir ‘Hıdrellez ve Kakava’ şenliklerine daha sizlerle birlikte ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.
Türk kültüründe olduğu gibi birçok farklı kültürde de baharın başlangıcı olarak kabul edilen ve doğayla iç içe yaşayan milletimizin, dostluk ve kardeşlik adına yüzyıllardır kutlamakta olduğu “Kakava ve Hıdrellez”, vatandaşlarımızın kaynaşmasına ve toplumsal huzurumuzun artmasına vesile olmaktadır.
Coğrafyamızda birliği, barışı, baharın uyanışını temsil eden ve coşku içerisinde idrak edilen bugünün; sevgi, saygı ve dayanışma içerisinde kutlanması, bu kıymetli kültürel mirasımızın yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması adına son derece değerlidir.
Bu duygu ve düşüncelerle; gelenek ve göreneklerine sahip çıkan, atalarımızdan aldığı kültürel mirası daima özenle yaşatarak gelecek nesillere aktaran siz değerli hemşerilerimin Hıdrellez ve Kakava şenliklerini kutlar, tüm halkımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.”

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi