20 Haziran 2024
37.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK: RÜSTEMPAŞA KERVANSARAYI YAKIN ZAMANDA AÇILACAK

VALİ KIRBIYIK: RÜSTEMPAŞA KERVANSARAYI YAKIN ZAMANDA AÇILACAK

-

Mimar Sinan tarafından yapılan tarihi Rüstempaşa Kervansarayında devam eden yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, “İnşallah en kısa sürede aslına uygun şekilde yapılan yenileme çalışmaları sona erecek ve Kervansarayımız kullanıma açılmış olacak.” İfadelerini kullandı.

1561 yılında Mimar Sinan tarafından yapılan Rüstempaşa Kervansarayında yenileme çalışmaları devam ediyor. Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, yenileme çalışmalarını yerinde inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden süreç ile ilgili bilgi aldı. 

Bu tarz tarihi eserlerde kullanıma kazandırma amaçlı yapılan çalışmaların, Edirne için ekonomik anlamda da önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Vali Kırbıyık, “Bu tür tarihi yapıların gerek korunması ve gerekse de yaşatılması için işlevsellik kazanmasının önemli olduğunu değerlendiriyoruz. Bu nedenle Rüstempaşa Kervansarayında devam eden çalışmaları yerinde görmek istedik. İnşallah en kısa sürede aslına uygun şekilde yapılan yenileme çalışmaları sona erecek ve Kervansarayımız kullanıma açılmış olacak.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side