14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK: TARIMSAL SULAMA YATIRIMLARINI ARTTIRMA GAYRETİNDEYİZ

VALİ KIRBIYIK: TARIMSAL SULAMA YATIRIMLARINI ARTTIRMA GAYRETİNDEYİZ

-

Köy ziyaretlerinde vatandaşlardan tarımsal sulamanın arttırılması konusunda talepler aldıklarını belirten Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, “Çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı özellikle bu konuda arttırma gayretindeyiz.” dedi.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Merkez ilçe köylerindeki ziyaretlerine devam ediyor. Vali Kırbıyık dün Tayakadın, Karakasım, Orhaniye, Elçili, Doyran, Üyüklütatar, Hasanağa, Hıdırağa, Küçükdöllük ve Kayapa köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Köy muhtarlarından mevcut yatırımlar ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Kırbıyık, daha sonra vatandaşların taleplerini tek tek dinledi. Vali Kırbıyık, iletilen hususlarla ilgili kurumlara ulaşarak, çözüm konusunda kurumlara talimat verdi.

Köy ziyaretleri hakkında açıklamalarda bulunan Vali Kırbıyık, “Köylerdeki vatandaşlarımızı görmek, taleplerini dinlemek için ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Mevcut durumu görelim, köylerimizi gezerek geçtiğimiz yıl yapılan işleri ve bunun yanında yapılması gereken, yapılması istenen işleri değerlendirelim istiyoruz. Yapılan çalışmaların sahadaki karşılığını, sağladığı faydayı da görmek, bizlere yeni proje planlamaları noktasında verimlilik sağlıyor. Sadece köylerimiz ile ilgili değil bunların yanında köylerdeki vatandaşlarımızın şehirde kamu hizmetlerini alırken yaşadığınız sıkıntılar varsa onların da çözümü noktasında çalışmalarımızı yönlendirelim istiyoruz. Yine ziyaretlerimizde, özellikle tarımsal sulamanın arttırılması yönünde talepler alıyoruz. Bu bizleri mutlu ediyor. Çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı özellikle bu konuda arttırma gayretindeyiz. Çünkü; çok şükür, bölgemizde ekilebilir tüm alanlarda tarımsal üretim yapılıyor. Mevcut alanını arttırmak mümkün olmayacağı göre, geriye tarımsal alanların en verimli şekilde üretimde kullanılması kalıyor. Sulanabilir tarım alanlarını genişletebildiğimiz ölçüde ikinci ürün ekimini arttırmak da mümkün olacaktır. Bu bakımdan, bu konuyu önemsiyoruz. İnşallah bize iletilen hususlarda tüm kurumlarımızla, en hızlı şekilde aksiyon alarak çözümleri üretmiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side