1 Aralık 2023
12.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK: UYUŞTURUCU İLE TOPYEKÛN MÜCADELE EDECEĞİZ

VALİ KIRBIYIK: UYUŞTURUCU İLE TOPYEKÛN MÜCADELE EDECEĞİZ

-

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Karaağaç Mahallesi’nde Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Programda; Yeşilay Danışmanlık Merkezi ve Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından katılımcılara uyuşturucu ile mücadele konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Vali Kırbıyık, toplantıda yaptığı konuşmada, “İnsanların uyuşturucuyu helal yoldan temin etmesi mümkün değil. Bu sebeple ya gaspa ya hırsızlığa bulaşıyorlar. Bununla birlikte kendi sağlığını, kendi geleceğini tamamen riske atıyor. Aileler de bundan son derece olumsuz etkileniyor. Bizim bu çocuklarımızı tekrar toplumsal hayata kazandırabilmemiz neredeyse imkânsız hale geliyor. Dolayısıyla bizim en önemli fonksiyonumuzun önleyicilik olması lazım. Bu konuda da hep birlikte gayret göstereceğiz. İlin valisi olarak biz elimizden geleni yapacağız. İlgili kurumlarımızın yetkileri burada, onlar ellerini taşın altına koyacak. Ama bu sadece kamunun yapacağı bir iş değil. Vatandaşlarımızın da, mahalledeki büyüklerinizin de, kanaat önderlerimizin de, bu işe destek vermesi çok önemli. Nereye gidersek gidelim uyuşturucu ile ilgili belli bazı şeyler bize anlatılıyor. Ancak bu konuda ihbar sayısı oldukça düşük. Bu mekanizmayı etkin şekilde çalıştırmamız gerekiyor. Bu konuda sizlerin de sürece katkı vermesini istiyorum. Ne kadar gencimizin evladımızın hayatını etkileyebilirsek, ne kadar kişinin hayatını bu illetten uzak tutabilirsek kendimizi o kadar başarılı sayacağımız bir süreçtir bu. O yüzden bu akşam hem YEDAM hem Sağlık Müdürlüğümüz hem de emniyetten görevli arkadaşlarımız bu konuyla ilgili bilgiler verecekler. Dediğim gibi uyuşturucu ile mücadelede sizlerin bize vereceği destek çok önemli. Özellikle ihbar mekanizmasını etkin kullanma konusunda hazırlanmış UYUMA isimli programı tanıtacaklar. Tüm vatandaşlarımızı bu mücadelede bize destek olmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Buluşmada Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) adına söz alan Sebahattin Bilgiç, YEDAM’ın faaliyetleri, bağımlılık ve uyuşturucu ile mücadelede yapılan çalışmalar, verilen hizmetler ve destekler konusunda bilgiler verdi. Emniyet müdürlüğünden görevli yetkili ise uyuşturucu ile mücadele konusunda geliştirilen uygulama ve projeler hakkında bilgiler verdi.


Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side