22 Haziran 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

VALİ KIRBIYIK’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

-

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, “23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, aynı zamanda kader birliği yapan aziz milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesinde dönüm noktası, milletin egemenliğine dayanan demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür.” ifadelerine yer verdi.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Vali Kırbıyık tarafından yayınlanan kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. Yıl dönümünü ve bu vesileyle bugünün, çocuklarımıza bayram olarak armağan edilişini kutluyoruz.

23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, aynı zamanda kader birliği yapan aziz milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesinde dönüm noktası, milletin egemenliğine dayanan demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, böylesi anlamlı günü, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklarımıza bayram olarak hediye etmiştir. Yarınlarımızın sahibi çocuklarımız, sevgili evlatlarımız…

Sizler, geleceğimizin mimarısınız. Milletimizin huzurlu ve mutlu geleceği için, kendinizi her alanda yetiştirmeniz çok önemlidir. Sizlerin; ülkesini seven, millî ve manevi değerlere bağlı, ufku açık, bilimde ve teknolojide öncü olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur. İnanıyoruz ki, bugünün çocukları, evlatlarımız, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye’yi inşa edecektir.

En kıymetli hazinemiz çocuklarımız; bugün sizin gününüz, bugün sizin bayramınız. Bayramınız Kutlu Olsun, Bayramımız kutlu olsun. Bu duygularla, bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi

Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side