24 Haziran 2024
29.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK’TAN 1 MAYIS MESAJI

VALİ KIRBIYIK’TAN 1 MAYIS MESAJI

-

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, “1 Mayıs; alın terinin, emeğin, emektarın, dayanışma ve yardımlaşmanın günüdür. Güzel ülkemizin güçlü yarınları için emek sarf eden tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Kırbıyık mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Alın teriyle geçimini temin eden, emeği ile hayatını kazanan ve ülkemizin kalkınmasında büyük katkılar sunan işçi ve emekçi kardeşlerimizin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. 2009 yılından bu yana ‘Emek ve Dayanışma Günü’ olarak kutlanan 1 Mayıs; alın terinin, emeğin, emektarın, dayanışma ve yardımlaşmanın günüdür, bayramıdır.
En kutsal kazanç, alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü de bu güzel temayı daha da anlamlandırmaktadır. Bizler, millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültüre sahibiz. Bu şiar ile işçisiyle, üreteniyle, işvereniyle, köylüsüyle, şehirlisiyle bir olmuş, birlik olmuş, kaynaşmış bir milletiz. Bu kültürün gelecek nesillere taşınması adına, 1 Mayıs çok büyük anlam ifade etmektedir.
Ülkemizin ve milletimizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedeflerine emeğiyle, alın teriyle katkı sağlayan, hayatımızı kolaylaştıran, her yapının inşasında imzası bulunan emekçi kardeşlerimiz, emeğin ve üretimin isimsiz kahramanlarıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; güzel ülkemizin güçlü yarınları için emek sarf eden tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side