21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK’TAN EDİRNE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU’NA ZİYARET

VALİ KIRBIYIK’TAN EDİRNE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU’NA ZİYARET

-

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumunda incelemelerde bulunarak, burada yürütülen çalışmalarla ilgili açık ceza infaz kurumu Müdürü Fatih Şahin’den bilgi aldı.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, toplam 5 bin dönümlük alanda kurulu olan ve 3 bin 500 dönümlük alanda tarımsal üretim yapılan Edirne Açık Ceza infaz Kurumunda incelemelerde bulundu. Bin küçükbaş ve bin büyükbaşın bulunduğu hayvancılık bakım ve yetiştirme tesisleri, kanatlı hayvan tesisleri, et entegre tesisleri, depolama tesisleri gibi birçok birimin yer aldığı kurumu gezen Vali Kırbıyık, burada yürütülen çalışmalarla ilgili açık ceza infaz kurumu Müdürü Fatih Şahin’den bilgi aldı.

Açık Ceza infaz Kurumunun, gerek yapılaşma, gerek teknolojik imkanların kullanımı ve gerekse üretim kalite ve kapasitesi ile kente ekonomik olarak büyük katkı sağladığını belirten Vali Kırbıyık, “3 bin 500 dönümlük tarımsal üretim sahasında buğday, arpa, ayçiçeği ve çeltik tarımı oldukça yüksek rekolte ile yapılıyor. Buğdayda dekarda 700 kilogram, ayçiçeğinde 300 kilogram verim oldukça sevindirici değerler. Halen yapılan çeltik hasatından da yine yüksek verim bekleniyor. Burada yapılan üretimi ve sağladığı ekonomik katkıyı çok kıymetli olarak değerlendiriyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyarette, Vali Kırbıyık’a Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Fatih Şahin, F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Kundak, Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yılmaz Boyraz eşlik etti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side