3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK’TAN ENEZ’E ZİYARET

VALİ KIRBIYIK’TAN ENEZ’E ZİYARET

-

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, ilçe ziyaretleri kapsamında Enez’i ziyaret etti. Enezlilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Vali Kırbıyık, Keşan-Enez karayolunun standartlarının yükseltilmesi konusunda çalışmaların devam ettiğini, ihale sürecinin hızlandırılmasıyla ilgili çalışma yapacaklarını söyledi.  Vali Kırbıyık, Enez Altınkum sahil kısmında bulunan mesire alanında da incelemelerde bulundu.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık Enez ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

İlk olarak Enez Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Kırbıyık, son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ilçeye atanan Enez Kaymakamı Cafer Ekinci’ye yeni görevinde başarılar diledi.

Vali Kırbıyık, Kaymakamlık ziyaretinin ardından Enez İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına katıldı. Burada katılımcıların istek, talep ve sıkıntılarını dinleyen Kırbıyık, iletilen hususlarla ilgili notlar aldı, uygulanacak çözümler konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Toplantı sonunda açıklama yapan Vali Kırbıyık, “Burada sizlerin taleplerini dinledik. Bunların öncelik sıralaması çerçevesinde çözüm noktası oluşturacağız. Ama benim bakış açıma göre buradaki temel öncelik, vatandaşın refah seviyesini etkileyecek sulama suyu, içme suyu gibi işler çok daha önceliklidir. Yine Keşan-Enez karayolunun da standartlarının yükseltilmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Onu da önemsiyor ve öncelikli işler arasında değerlendiriyoruz. Karayollarının standartları seviyesinde daha nitelikli hale getirilmesi, genişletilmesi ile ilgili proje çalışmaları karayolları tarafından yapılmış ve ihale süreci ile ilgili kısımlarının hızlandırılması gerektiğini değerlendiriyoruz. Bütçe imkanları çerçevesinde en hızlı şekilde çözülmesi için hazırlıklarımızı, planlamalarımızı yapacağız. Bu hususlar tarımsal üretim, sanayi üretimi ve diğer alanlardaki çalışmalarımızın hepsini etkiliyor. Hep birlikte bir gayret ortaya koyarak, çalışarak buradaki sorunların çözümü konusunda tüm birimlerimiz ellerinden geleni yapacaklar. Toplantıya katılarak katkı sunan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantıdan sonra Enez Belediyesine geçen ve Belediye Başkanı Özkan Günenç tarafından karşılanan Vali Kırbıyık, ilçe ile ilgili bilgiler aldı. Belediye başkanlığının ardından yapımı tamamlanan ve yakında eğitime açılacak olan Atatürk Ortaokulu binasında incelemelerde bulundu.

Vali Kırbıyık ve beraberindekiler daha sonra Enez Sahil Güvenlik Komutanlığına bir ziyaret gerçekleştirdiler. Burada Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yürütülen güvenlik faaliyetleri ile ilgili bilgiler alan Kırbıyık, daha sonra Enez Altınkum sahil kısmında bulunan mesire alanında incelemelerde bulundu.

Sultaniçe köyünü de ziyaret eden Vali Kırbıyık, köy girişinde yapımı devam eden köprüde incelemelerde bulundu, yapım çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı. Vali Kırbıyık, 1981-1986 yılları arasında Edirne Valisi olarak görev yapan ve daha sonra Sultaniçe’de ikamet etmeye başlayan Emekli Vali Enver Hızlan’ı evinde ziyaret etti.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi