25 Nisan 2024
16.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK’TAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

VALİ KIRBIYIK’TAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

-

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Milletimizin her bir ferdinin, gönül coğrafyalarımızda dünyanın dört bir yanında yaşayan Müslümanların ve tüm Edirneli hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Vali Kırbıyık mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Değerli Edirneliler; Mübarek Kurban Bayramı’na kavuşmanın sevinci ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Milletimizin her bir ferdinin, gönül coğrafyalarımızda dünyanın dört bir yanında yaşayan Müslümanların ve tüm Edirneli hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyorum.

Her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı bayramlar eşin, dostun, akrabanın, hastaların ve büyüklerin ziyaret edildiği, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı, çocukların sevindirildiği, dargınlıkların giderildiği sevgi ve mağfiret günleridir.

Bayramlar paylaştıkça anlam kazanır. Bu müstesna günleri fırsat bilerek, başımızın tacı büyüklerimizi, yaşlılarımızı, yoksun ve düşkün olan insanlarımızı ziyaret ederek, bu sevinci ve mutluluğu onlarla da paylaşmalıyız. O güzel insanlara yalnız olmadıklarını hissettirebildiğimiz ölçüde bayramlar daha sevinçli, daha anlamlı olacaktır. Her türlü zorluğun üstesinden gelmeyi bilen bir millet olarak birbirimize daha candan ve gönülden sarılalım.

Bu kutlu günler vesilesiyle nasıl ki annelerimizi, babalarımızı, eşimizi, dostumuzu hatırlayacak, bayramını kutlayacak, ellerini öpecek isek, aynı şekilde kendi ailemiz bildiğimiz ve eşsiz fedakârlıklarını daima hissettiğimiz aziz şehitlerimizin ailelerinin, çocuklarının ve kahraman gazilerimizin de yanlarında olacak, bayramlarını kutlayacağız. Milletimiz, mukaddes vatanımızın korunması için canlarını veren şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların bıraktıkları emanetlere, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacaktır. Unutmayalım ki bizler şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıkları ile dimdik ayakta durmaya devam ediyoruz.

Kıymetli hemşerilerim;

Valiliğimiz, vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli hazırlığı yapmış ve her türlü tedbiri almıştır. Bu vesileyle bayram dolayısıyla yolculuk yapacak vatandaşlarımızdan, sevdiklerine kavuşma yolunda dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına riayet etmelerini rica ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Edirneli hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Ailelerimiz ve sevdiklerimizle beraber mutlu bir bayram geçirmeyi temenni ediyor, selam ve saygılar sunuyorum.

Sağlıkla, mutlulukla, huzurla nice bayramlara…”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side