3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ KIRBIYIK’TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

VALİ KIRBIYIK’TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

-

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Vali Kırbıyık mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan olmayı, Cumhuriyet değerlerini, vatan ve millet sevgisini öğreten kıymetli öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günün mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Sizler, en kıymetli varlığımız olan gençlerimizi geleceğe hazırlarken onların kişiliklerini elleriyle, yüreğiyle, sevgisiyle şekillendiren birer sanatkârsınız. Öğretmenlerimizin gayret ve çabası aziz milletimizin bugünü, yarını ve aydınlık bir geleceğini inşa etmek içindir.

Sevgili öğretmenlerimiz, bu kıymetli mesleğiniz sizlere aynı zamanda büyük sorumluluklar yüklemektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Öğretmenler! Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ diyerek, öğretmenlerimize nasıl önemli bir görev düştüğünü ifade etmiş, ülkemizin geleceğini gençlere, gençlerimizi de siz değerli öğretmenlerimize emanet etmiştir.

Sizler bilimin ışığında kendini sürekli yenileyip, geliştirecek, evlatlarımıza yol göstermeye, ufuk olmaya devam edeceksiniz.

Çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmek, ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek hayata hazırlamak, onları kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve Milletini seven, bireyler olarak yetiştirmek en büyük hedefiniz olmalıdır.

Biliyor ve inanıyorum ki; geleceğimizin mimarı öğretmenlerimiz bu hedeflere ulaşmak ve üstlenmiş olduğu bu ulvi görevi layıkıyla yerine getirmek için çok çalışacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Uzun yıllar boyunca büyük fedakârlıkla çalışıp emekli olmuş öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”


Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi