28 Eylül 2023
24.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEVALİ SEZER’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

VALİ SEZER’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

-

Edirne Valisi Yunus Sezer, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Mukaddes vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmezliği uğrunda canlarını feda etmekten bir an bile kaçınmayan kahraman gazilerimiz ve şehitlerimiz ülkemizin medarı iftiharıdır.” ifadelerine yer verdi.

Edirne Valisi Yunus Sezer, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Sezer mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Üzerinde yaşadığımız bu toprakların aziz milletimiz için vatan haline gelmesi, şehit ve gazilerimizin bu uğurda verdikleri şanlı mücadele ile gerçekleşmiştir. Mukaddes vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmezliği uğrunda canlarını feda etmekten bir an bile kaçınmayan kahraman gazilerimiz ve şehitlerimiz ülkemizin medarı iftiharıdır. Kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Gazi’ unvanının verildiği günün yıl dönümünü ‘Gaziler Günü’ olarak kutlamaktayız.

Bin yıldır barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşadığımız bu cennet vatanın, şehitlerimiz ve gazilerimizden emanet olduğunun bilinciyle, Türk milleti şehitlerini, gazilerini ve onların ailelerini hiçbir zaman unutmamış ve gönlünde daima özel bir yere koymuştur.

Bizler gazilerimizden ve şehitlerimizden miras kalan bu cennet vatanı canımız pahasına savunmayı, yüceltmeyi sürdüreceğiz. Millet olarak dün olduğu gibi bugün de onlardan aldığımız güçle birlik ve beraberliğimizi koruyarak bağımsız bir şekilde bu topraklarda yaşamaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gaziler Gününü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize sağlıklı, mutlu, huzurlu günler diliyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi