5 Aralık 2022
9.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞYANGINDA MAHSUR KALAN KADINI KOMŞUSU KURTARDI

YANGINDA MAHSUR KALAN KADINI KOMŞUSU KURTARDI

-

Edirne’nin Kaleiçi semtindeki bir apartmanın 2’nci katında çıkan yangında evde mahsur kalan yaşlı kadın, komşusunun kapıyı kırması sonucu kurtarıldı.

Edirne’nin Kaleiçi semti Mithappaşa Mahallesi İnönü Caddesi’ndeki bir apartmanda yangın çıktı. 2’nci kattaki evden dumanların çıktığını apartman sakini Mahsum Aydın, yangının çıktığı evde yaşayan 72 yaşındaki Şükriye Sıvat’ı kapıyı kırarak dışarı çıkardı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, 112 acil sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Dumanlardan etkilenen Şükriye Sıvat, 112 acil sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Komşuların haber vermesi üzerine annesinin ikamet ettiği mahalleye gelen kızı Kevser Yörük de gözyaşlarına hakim olamadı ve duygu dolu anlar yaşadı. Ekipler bölge çevresinde önlem alırken, apartman sakinleri de tedbir amaçlı evlerinden tahliye edildi. 72 yaşındaki Şükriye Sıvat’ın kızı Kevser Yörük, erkek kardeşi işteyken annesinin evde tek başına olduğu sırada yangın çıktığını ve komşuların haber verdiğini söyledi.

Şükriye Sıvat’ın üst komşusu Mahsum Aydın, dumanların içinde kalan yaşlı kadını kapıyı kırarak kurtardığını aktardı. Yangının elektrikli sobadan çıktığını duyduğunu belirten Aydın, sobanın devrilmesi sonrası bu şekilde yangın çıktığını ve içeriye gittiğinde zor nefes aldığını ve yüzünün de kapkara olduğunu söyledi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alınırken; ev kullanılamaz hale geldi.


Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi