21 Mart 2023
16 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞYARDIM MALZEMELERİNE EL UZATANLAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

YARDIM MALZEMELERİNE EL UZATANLAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

-

Kahramanmaraş’taki yıkıcı depremlerin ardından depremzedelere ulaştırılmak üzere Edirne’nin Keşan ilçesinde başlatılan yardım kampanyasında; toplanan malzemeleri çaldığı iddia edilen 4 kadın belediye personeli, adliyeye sevk edildi.

Keşan Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda tasnif için görevlendirilen Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden 4 kadın personelin depremzedeler için toplanan bazı yardım malzemelerini çalarak evlerine götürdüğü iddia edilmiş; iddiaların doğru olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,  4 personelin iş akitlerine son verdiklerini açıklamıştı.

Helvacıoğlu, Keşan’da büyük tepkiyle karşılanan olayla ilgili bugün belediye meclisi üyeleri ve belediye personelleri ile birlikte basın mensuplarına açıklama yaptı.
Depremin bıraktığı acılar karşısına Keşan’da ilk günden bu yana büyük bir dayanışma olduğunu belirten Helvacıoğlu, “Ama bir yandan da öyle hadiseler meydana geliyor ki, bunu anlatmakta ve izah etmekte zorlanıyoruz. 4 personelimizin karıştığı münferit bir olay yaşandı. Yapılan tespit ve incelemeler sonrasında soruşturma açıldı. Hukuka sevk edildi. 4 personelimizin iş akitlerine derhal son verdik. Disiplin kuruluna verdik. Vicdansızların yeri ne burada ne de Keşan’dadır. Bu mesaj için bir araya geldik” dedi.

Belediye personelinin deprem yaralarını sarmak adına özveriyle çalıştığına vurgu yapan Helvacıoğlu, “4 kişinin yaptığı bu üzücü olay, personelimizin emek ve özverisini aşağıya çekemez. Emeklerine leke süremez. Altını çiziyorum, Keşan Belediyesi’nde bugüne kadar olmadığı gibi bundan sonra da vicdansızların yeri yok. Bu zihniyet bizden değildir. Tüm personelimizin katılımıyla deprem bölgesine yapılan yardım çalışmaları ve çalışmalar esnasında yaşanan münferit olay ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdik. Keşan Belediyesi olarak devletimizin koordinasyonunda diğer kurumlarımız ile birlikte var gücümüzle destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Hırsızlık suçlaması ile gözaltına alınan Ü.Ç. (67), N.H.Y. (54), N.D. (50) ve L.E. (54) bugün sağlık kontrollerinin ardından adli makamlara sevk edildi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi