20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYARDIM MALZEMELERİNE EL UZATANLAR İŞTEN ATILDI

YARDIM MALZEMELERİNE EL UZATANLAR İŞTEN ATILDI

-

Kahramanmaraş’taki yıkıcı depremlerin ardından depremzedelere ulaştırılmak üzere Edirne’nin Keşan ilçesinde başlatılan yardım kampanyasında; toplanan malzemeleri çaldığı iddia edilen 4 kadın belediye personeli hakkında soruşturma başlatılmıştı. İddiaların doğru olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 4 personelin iş akitlerine son verildiğini ve haklarında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Kahramanmaraş’taki yıkıcı depremlerin ardından Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Belediyesi tarafından yardım kampanyası başlatılmış; kampanyaya destek veren halk, ilk günden itibaren depremzedelere yardımda bulunmak için seferber olmuştu. Keşan Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda tasnif için görevlendirilen Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden 4 kadın personelin bazı yardım malzemelerini çalarak evlerine götürdüğü iddia edilmişti. Belediye disiplin kurulu tarafından konuyla ilgili başlatılan tespit işlemlerinin tamamlandığını söyleyen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, iddiaların doğru olduğunu tespit ettiklerini ve 4 personelin iş akitlerine son verdiklerini açıkladı.

Helvacıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Keşan’ımız da tüm ülkemiz gibi tek yürek olup, deprem bölgeleri için kenetlenerek yardım ve destek konusunda yüreğini ortaya koymuştur. Fakat ifade etmekte bile zorlandığımız bir hadiseyi üzülerek öğrendik ve durumun incelenmesi için bu 4 personel hakkında inceleme başlattık. Akabinde de iddiaların doğruluğunun tespitini gerçekleştirdik ve derhal bu vicdan yoksunu kişilerin iş akitlerine son vererek haklarında hukuki işlem başlattık. Keşan Belediyesi’nde vicdansızların yeri yok, Keşan Belediyesi, özellikle toplumsal olaylarda son derece hassas olan ve toplum yararına olacak bir çok çalışmayı tüm personeli ile fedakarca yapan bir kurumdur.” ifadelerini kullandı.

Helvacıoğlu açıklamasının devamında, olayın sosyal medyadaki siyasi suçlama boyutuna da değinerek, “Sosyal medyada bazı kendini bilmezler, bu durumu yine siyasi malzeme yapma peşinde. Öncelikle cevap verirken bile üzülüyoruz ama iddia edildiği gibi bu kişiler dönemimizde işe giren kişiler değildir. Zaten bu işin dönemi, partisi ve ne zaman işe girdiğinin hiçbir önemi yok, hangi dönemde girerse girsin, hangi partili olursa olsun bu zaten affedilemezdi.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side