26 Haziran 2022
28.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAM4 ÇOCUKLU BİR ANNENİN GEÇİM FERYADI

4 ÇOCUKLU BİR ANNENİN GEÇİM FERYADI

-

Edirne’de çöp toplayarak geçimini sağlayan 4 çocuk annesi Elif Curuk, günlük kazandığı parayla elektrik ve su faturalarını ödeyemediğini söyledi. Çaresiz kadın, “yılbaşı gecesi çocuklarıma çöpten aldığım ekmek ve mandalinaları yedirdim” diyerek, yaşadığı zorlukları anlatıp sesini duyurmak istedi.
 

Edirne’nin Saraçhane semtinde yaşayan 4 çocuk annesi 54 yaşındaki Elif Curuk, çöp toplayarak geçim mücadelesi veriyor.

Saraçlar Caddesi’nde basın mensuplarını görerek, yaşadığı zorlukları paylaşıp sesini duyurmak isteyen Elif Curuk, çöp toplayarak çocuklarına bakmaya çalıştığını, ancak çöpten kazandığı parayla evinin geçimini sağlayamadığını söyledi.

Curuk, “Dışarıdan gelenlere destek halkına destek yok. 35-40 lira alıyorum kaç yaşında kadınım. Emeklilik yok. Kiraya mı, elektriğe mi, suya mı? Su borcum 5- 6 bin TL oldu. Bana sakat mısın al kendine rapor diyorlar. Neden? Kol kanat geren yok! Hani bu devlet? Fakirleri kim yönetiyor? Dışarıdan gelenlere eyvallah, halkına yallah. Günah. Yılbaşında yemin ediyorum, çöpten aldığım mandalinalarla ekmek yedim. Bunu görmüyorlar. Halkını görse ya!  Ama kim görecek boş ver gidiyor nasılsa. Derdini de anlatamıyorsun. Ne Sosyal Yardımlaşmaya anlatabiliyorsun, Ne Vakıflara anlatabiliyorsun, Hiç bir şeye anlatamıyorsun. Bu yaştan sonra çöpe diyorlar. Yılbaşında çöpün içinden aldığım mandalina ile ekmek yedirdim çocuklarıma. Dört tane çocuğum var. Biri 17 yaşında. 4 ay sonra yaşı tutacak diyorlar, yardım bitti diyorlar. Çocuğun psikolojisi bozuk okula gidemiyor. Kızımı zoraki gönderiyorum. Nasıl okutacağım, anlatamıyorum derdimi. Yılbaşı gecesi çöpten ekmek yedim. Yağ alamadım, Soğan alacaktım, patates alacaktım, ilaç alamadım astım hastasıyım. Bunu görsünler, duysunlar Allah aşkına. Allah’ını seven duysun” dedi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi